Jeden z twórców sukcesu Milanu zostanie w klubie

Paolo Maldini
Paolo Maldini PressFocus

Paolo Maldini pozostanie na stanowisku dyrektora Milanu. Wątpliwości w tej kwestii mają zostać rozwiązane w poniedziałek lub wtorek, kiedy ogłoszone zostanie przedłużenie kontraktu z byłym zawodnikiem Rossonerich.

  • Paolo Maldini przedłuży kontrakt i pozostanie na stanowisku dyrektora Milanu
  • Rossoneri powinni w najbliższych godzinach wystosować oficjalny komunikat w tej sprawie
  • Maldini pracuje w tej roli od 2018 roku

Maldini porozumiał się z Milanem

Obecna umowa Maldiniego z Milanem wygasa 30 czerwca i w ostatnich tygodniach pojawiły się pytania dotyczące jego przyszłości w klubie. Wpływ na to miały również informacje o odmiennej wizji rozwoju między nim, a właścicielami klubu. Wszystko jednak wskazuje na to, że obie strony doszły do porozumienia i współpraca zostanie przedłużona. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można spodziewać się najpóźniej we wtorek.

Jak informują włoskie media, Maldini na początku czerwca odbył pozytywne spotkanie z przyszłym właścicielem klubu Gerry’m Cardinale i mimo ograniczonego budżetu jest zdeterminowany, aby wzmocnić drużynę przed nowym sezonem. 

Milan w ostatnich czasie przegrał rywalizację z Newcastle United o pozyskanie Svena Botmana z Lille, z którym Maldini prowadził rozmowy przez kilka miesięcy. Teraz Rossoneri chcą uniknąć podobnego scenariusza z Renato Sanchesem, choć jego osobą zainteresowane jest również Paris Saint-Germain, które jest gotowe przebić ich ofertę oferują Lille 30 milionów euro.

Maldini w Milanie pracuje od 2018 roku i wspólnie ze współpracownikami zbudował w ostatnich sezonach drużynę, która w tym roku sięgnęła po mistrzostwo Włoch.

Zobacz także: Milan wznowił kontakt z długo obserwowanym graczem

Komentarze