Maldini: Nie wszystko jest stracone

Paolo Maldini
Paolo Maldini fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

– Jakość naszej gry nie jest zadowalająca – powiedział dyrektor Milanu Paolo Maldini. Rossoneri w niedzielę doznali czwartej porażki w szóstym ligowym meczu w tym sezonie, przegrywając 1:3 z Fiorentiną.

Czytaj dalej…

– Wybraliśmy trenera, będziemy go bronić, dobrze jest dać mu trochę czasu. Wiedzieliśmy, że napotkamy pewne problemy, choć oczywiście nie spodziewaliśmy się przegrać z czterech z pierwszych sześciu spotkań. Również jakość prezentowanej przez nas gry nie jest zadowalająca – powiedział Maldini.

– W tej chwili może to wyglądać jak tunel bez światła, ale jak powiedział nasz trener, wyjście z niego wymaga ciężkiej pracy. Wiedzieliśmy, że polegając na młodym zespole, czekając na to, aby trener naprawdę stał się postacią lidera, może istnieć ryzyko, że presja dotrze do nich – kontynuował.

– Oczywiście jest to wina zawodników, klubu, trenera, wszystkich. W ubiegłym sezonie zakończyliśmy jeden punkt za miejscami premiowanymi grą w Lidze Mistrzów i zawsze mieliśmy wsparcie. Uważam, że kibice mieli rację dzisiejszego wieczoru protestując. Odpowiedzialność musi być jednak dzielona wokół, w przeciwnym razie staje się zbyt dużym obciążeniem – kontynuował.

– Jesteśmy dopiero po sześciu kolejkach, nie wszystko jest stracone. W piłce nożnej sytuacje mogą się szybko zmienić. Niepokojące jest jednak to, że widzieliśmy taki spadek dyspozycji w porównaniu do czwartkowego meczu w Turynie – dodał.

Komentarze