Maldini: Milan dominował nad Liverpoolem

Kibice AC Milan
Kibice AC Milan fot. Grzegorz Wajda

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów Paolo Maldini dał do zrozumienia, że wciąż nie potrafi uwierzyć, że jego drużyna przegrała w 2005 roku finał Ligi Mistrzów. Włoch zaznaczył jednak, że Rossoneri zrehabilitowali się w 2007 roku.

Czytaj dalej…

Finał z 2005 roku to jeden z największych koszmarów dla kibiców Milanu w historii. Mediolańczycy w meczu toczonym na stadionie w Stambule prowadzili 3:0, aby po 90 minutach rywalizacji zremisować 3:3. Z kolei w rzutach karnych górą okazali się piłkarze The Reds, w czym swój udział miał Jerzy Dudek.

– Przegrałem finał mistrzostw świata, przegrałem finał mistrzostw Europy w ostatniej sekundzie, więc powiedziałbym, że miałem wiele rozczarowujących momentów w swojej karierze – powiedział Maldini w rozmowie z DAZN.

– W mojej karierze przegrałem też trzy finały Ligi Mistrzów, ale ten w Stambule był najgorszy ze wszystkich, ponieważ myślałem, że to mój ostatni. Zakończenie tego spotkania nie tylko z triumfem, ale z i golem mogło być cudowne – dodał Włoch.

– Ostatecznie przegraliśmy, ale los był dla mnie łaskawy, bo dał mi szansę wygrania Ligi Mistrzów dla lata później – uzupełnił 50-latek.

Przypomnijmy, że w 2007 roku Milan również mierzył swoje siły w finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem, ale tym razem w Atenach przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dwa trafienia w tym starciu zaliczył Filippo Inzaghi, a spotkanie zakończyło się wygraną Rossonerich 2:1.

Komentarze