Maldini klarownie o Rafaelu Leao. “Nie jest na sprzedaż”

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Rafael Leao to jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników z Serie A w ostatnim czasie. Portugalczyk miał duży wpływ na postawę AC Milanu na finiszu ostatniej kampanii. Chętnych na jego usługi nie brakuje. Tymczasem jasne stanowisko na jego temat wyraził dyrektor techniczny Rossonerich – Paolo Maldini.

  • Rafael Leao dzięki dobrym występom w ostatnim sezonie wzbudził zainteresowanie czołowych europejskich klubów
  • Portugalczyk znajduje się na celowniku Man City, PSG i Realu Madryt
  • AC Milan nie bierze pod uwagę sprzedaży 22-latek latem tego roku

Jasne stanowisko Milanu w sprawie Rafaela Leao

Rafael Leao trafił do AC Milan latem 2019 roku z Lille. Zawodnik związał się z przedstawicielem Serie A umowa do końca czerwca 2024 roku. Ostatnio jednak nie brakuje doniesień na temat ewentualnej zmiany barw klubowych przez piłkarza. Głos w sprawie zabrał jeden z przedstawicieli mistrzów Włoch.

Rafael Leao to wciąż surowy diament, który z roku na rok staje się coraz lepszy. Nie sprzedamy go. Pozyskaliśmy Rafaela Lea za 24 miliony euro z Lille i natychmiast ustaliliśmy cenę za niego w wysokości 150 milionów euro, bo wierzyliśmy w jego rozwój – mówił dyrektor techniczny Rossonerich – Paolo Maldini cytowany przez Football Italia.

– To bardzo rozsądny piłkarz, ale rozumiem, że teraz potrzebuje naszej pomocy. Sam z nim nie raz rozmawiałem. Oczywiście, jeśli w przyszłości Milan nie dorówna swojemu poziomowi lub zawodnik nie dorówna poziomowi Milanu, wszystko może się zmienić. W każdym razie aktualnie najważniejszy jest dla nas rozwój zawodnika – dodał były reprezentant Włoch.

W ostatniej kampanii Rafael Leao wystąpił łącznie w 42 meczach. Strzelił w nich 14 goli, a ponadto zaliczył 12 asyst. 22-latek ma też na swoim koncie pięć występów w reprezentacji Portugalii. Debiut w drużynie narodowej zanotował w październiku minionego roku.

Milan nowy sezon ligowy zacznie w sierpniu. Będzie to jednocześnie 121. kampania Serie A.

Czytaj więcej: AC Milan z nowymi właścicielami na pokładzie

Komentarze

Comments 4 comments