Maldini: Ibra jest częścią przyszłości Milanu

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Dyrektor sportowy Milanu, Paolo Maldini, potwierdził, że widzi Zlatana Ibrahimovicia jako część zespołu w przyszłym sezonie. Aktualnie obie strony prowadzą negocjacje w sprawie przedłużenia współpracy.

Czytaj dalej…

38-letni Ibrahimović wrócił do Milanu w styczniu, po rozstaniu z Los Angeles Galaxy. Umowa zawodnika obowiązywała tylko do końca obecnego sezonu. Władze Rossonerich nie ukrywają jednak, że chcieliby zatrzymać doświadczonego zawodnika w zespole.

– Stworzyliśmy w tym sezonie coś, co potrzebuje ciągłości. Zlatan jest częścią tego projektu – powiedział Maldini.

– To nie będą łatwe negocjacje, ale chcemy iść z nim do przodu. Mając go w ataku czujemy się dobrze, mamy również Ante Rebicia i Rafaela Leao, są również młodzi zawodnicy, którzy mogą się przy nim rozwijać – dodał dyrektor sportowy AC Milan.

Ibrahimović rekordzistą Serie A

Na zakończenie sezonu, Milan wysoko 3:0 pokonał Cagliari Calcio. Jedną z bramek w tym meczu zdobył właśnie Zlatan Ibrahimović, dla którego było to dziesiąte trafienie w 18 ligowych spotkaniu. Tym samym były reprezentant Szwecji został najstarszym zawodnikiem, który zdobył co najmniej 10 bramek w jednym sezonie Serie A.

– Jestem jak Benjamin Button, z wyjątkiem tego, że zawsze byłem młody, nigdy nie byłem stary – mówił niedawno Ibrahimović, nawiązując do głównego bohatera filmu, który w 2008 roku sięgnął po Oscara.

Komentarze