Bramkarza Milanu czeka długa przerwa, włodarze znaleźli zastępstwo

Antonio Mirante
Antonio Mirante PressFocus

Mike Maignan przejdzie operację nadgarstka, po której będzie niedostępny przez co najmniej dwa miesiące. Włodarze Milanu poszukiwali zastępstwa dla swojego bramkarza i znaleźli go w Antonio Mirante. Ten ma podpisać z mediolańczykami umowę do końca bieżącego sezonu.

  • Mike Maignan przejdzie operację nadgarstka, po której będzie pauzował przez co najmniej dwa miesiące
  • Milan potrzebuje zatem nowego bramkarza, zwłaszcza, że Alessandro Plizzari również leczy kontuzję
  • Rossonerich wzmocnić ma Antonio Mirante, który od lata pozostaje bezrobotny

Długa przerwa Mike’a Maignana

Mike Maignan ma jeszcze w środę przejść operację nadgarstka. Przerwa w grze francuskiego bramkarza ma wynieść około dwa miesiące. Milan poinformował, że interwencja chirurgiczna była konieczna, jako że 26-latek wciąż odczuwał ból w lewym nadgarstku. Było to o tyle niepokojące, że owe dolegliwości pojawiły się, gdy Maignan obronił rzut karny wykonywany przez Mohameda Salaha w Lidze Mistrzów. Miało to miejsce miesiąc temu.

Oznacza to, że Rossoneri potrzebują zastępcy dla niekwestionowanego numeru jeden w bramce, tym bardziej, że poważny uraz kolana leczy także Alessandro Plizzari. Jedynym dostępnym golkiperem w kadrze Milanu zostaje zatem Ciprian Tatarusanu. Rumun, licząc od początku sezonu 2019/2020, ma na koncie zaledwie trzy ligowe spotkania w barwach Olympique’u Lyon i Rossonerich.

Antonio Mirante na ratunek

Tym samym włodarze mediolańskiego klubu rozpoczęli poszukiwania bramkarza, który będzie w stanie udźwignąć ciężar bronienia przez najbliższych kilka tygodni. Okno transferowe jest zamknięte, dlatego też w grę wchodzili jedynie wolni agenci. Milan zwrócił swe spojrzenie ku Antonio Mirante. 38-latek od lipca pozostaje bezrobotny, wcześniej przez trzy lata reprezentował barwy Romy. W ostatnim sezonie rozegrał trzynaście spotkań w Serie A.

Mirante był w trakcie negocjacji ze Spezią, ale chce wykorzystać szansę do gry w Milanie. Klub podobno zaproponował mu kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze