Kiepskie wieści w sprawie kontuzjowanych graczy Milanu

Divock Origi
Divock Origi PressFocus

Sky Sports Italia poinformowało w postępach w leczeniu dwóch zawodników AC Milan: Mike’a Maignana i Divocka Origiego. Wszystko wskazuje na to, że dwaj ważni piłkarze nie wrócą do dyspozycji Stefano Pioliego w najbliższym czasie.

  • Stefano Pioli wciąż czeka na powrót do zdrowia Mike’a Maignana oraz Divocka Origiego
  • Obaj piłkarze będą regularnie badani w najbliższej przyszłości
  • Na ten moment nie wiadomo, kiedy wrócą do gry. Trudno jednak wyobrazić sobie ich występy podczas superpucharowego starcia z Interem

Maignan i Origi wciąż dalecy od murawy

Stefano Pioli nie może mówić o szczęściu, jeśli chodzi o zdrowie jego podopiecznych. Mike Maignan, jeden z architektów ubiegłorocznego marszu po tytuł mistrzowski, nie pojawił się na murawie od września Z kolei Divock Origi trafił do AC Milan kontuzjowany, wrócił do zdrowia, ale ostatnio ponownie cierpi na uraz. Sky Sports Italia nie ma dobrych wieści dla fanów Rossonerich.

Z pewnością obaj wymienieni piłkarze nie zagrają w najbliższym meczu z Salernitaną. Maignan męczy się z kontuzją łydki od września, ale nadal nie jest w pełni sprawny. W piątek przeszedł badania, ale nie przedstawiły one konkretnego terminu powrotu. Wiemy natomiast, że za dwa tygodnie bramkarz ponownie uda się do lekarza na ten sam zestaw badań. Rossoneri doszli już do porozumienia z Marco Sportiello w sprawie letniego transferu. Niewykluczone jednak, że spróbują przyspieszyć ten proces, biorąc pod uwagę zdrowie podstawowego golkipera, którego trudno wyobrazić sobie na murawie podczas meczu o Superpuchar Włoch przeciwko Interowi. Ten będzie miał miejsce 18 stycznia.

Origi, z kolei, doznał mniej groźnego urazu w mięśniu dwugłowym w udzie. Przeszedł badanie rezonansem magnetycznym i powtórzy je za tydzień. Podobna sytuacja tyczy się Juniora Messiasa i Rade Krunicia.

AC Milan zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A. Mistrzowie Włoch tracą jednak aż osiem punktów do liderującego Napoli.

Komentarze