Lukaku wróci w tym roku do Interu? Są trzy warunki

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku PressFocus

Wraz z informacjami o poważnych kłopotach londyńskiej Chelsea wrócił temat ewentualnego powrotu Romelu Lukaku do Interu Mediolan. Według włoskich mediów problemy z jakimi w najbliższym czasie będzie musiał zmierzyć się klub ze Stamford Bridge mogą Belgowi ułatwić powrót na San Siro.

  • Romelu Lukaku nie wygląda na szczęśliwego w Chelsea, a swojego pobytu w Londynie nie może zaliczyć do udanych
  • W mediach regularnie pojawiają się informacje o możliwym powrocie belgijskiego napastnika do Interu
  • La Gazzetta dello Sport wymienia trzy warunki, których spełnienie umożliwiłoby powrót Lukaku do Mediolanu

Trzy warunki powrotu Lukaku

La Gazzetta dello Sport podkreśla jednak, że powrót Lukaku do Interu w tym roku będzie możliwy tylko w sytuacji, gdy spełnione zostaną trzy warunki. Pierwszych z nich jest sprzedać Chelsea przez rząd brytyjski w najbliższych miesiącach, co doprowadziłoby również do odejścia klubowych władz. Jedną z osób, która pożegnałaby się z klubem byłaby dyrektor Marina Granowskaja, który raczej nie zgodzi się na odejście Lukaku zaledwie 12 miesięcy po jego przybyciu.

Drugim warunkiem jest gotowość Chelsea do odesłania reprezentanta Belgii do Włoch na zasadzie wypożyczenia. Jest to oczywiście związane z faktem, że mediolański klub nie będzie mógł sobie w najbliższym czasie pozwolić na poczynienie dużych inwestycji finansowych.

Ostatnim warunkiem jest zgoda Lukaku na obniżenie wynagrodzenia. Belg w Chelsea zarabia obecnie około 12,5 miliona euro netto za sezon. To kwota której Inter nie będzie w stanie wyrównać. Podczas pobytu w Mediolanie doświadczony napastnik zarabiał 7,5 miliona euro netto plus bonusy i niewykluczone, że teraz także zaproponowana zostałaby mu podobna kwota.

Zobacz także: Inter chce pozbyć się latem Vidala

Komentarze

Na temat “Lukaku wróci w tym roku do Interu? Są trzy warunki

Moim zdaniem sytuacja związana z kontraktami oraz brakiem możliwości ich przedłużenia spowoduje, ze Chelsea nie będzie się pozbywać zawodników którzy ten kontrakt maja. Generalnie tam jest takie zamiesznie, ze nie ma mądrych w tej kwestii. Musimy czekać.