“Lukaku wróci do Chelsea. Później zobaczymy”

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Przyszłość Romelu Lukaku wciąż stoi pod znakiem zapytania. Belg jest tylko wypożyczony do Interu Mediolan, więc po sezonie wróci do Chelsea. Prezes wicemistrza Włoch Giuseppe Marotta nie wie jeszcze, czy latem spróbuje ściągnąć go na stałe.

  • Romelu Lukaku ma za sobą bardzo słabe miesiące
  • Belgijski napastnik przebywa w tym sezonie na wypożyczeniu w Interze Mediolan
  • Latem wróci do Chelsea, gdzie nie ma dla niego miejsca

Coraz mniej opcji dla Lukaku

Mający w pamięci fantastyczny okres w Mediolanie Romelu Lukaku zapragnął w zeszłym roku powrotu do Interu. Niewypał transferowy Chelsea ostatecznie dopiął swego i zasilił szeregi “Nerrazzurich” na zasadach wypożyczenia.

Obecny sezon w jego wykonaniu pozostawia wiele do życzenia, co dobrze obrazują statystyki – dotychczas rozegrał 18 spotkań i strzelił zaledwie pięć goli. Belg długo pauzował z powodu kontuzji uda, a po powrocie do zdrowia nie jest w stanie nawiązać do występów z poprzednich lat.

Latem Lukaku wróci do Londynu. Otwarcie mówią to przedstawiciele Interu, którzy nie mają formalnej możliwości ściągnięcia go na stałe. W Chelsea dla 29-letniego napastnika miejsca już nie ma, dlatego znów będzie musiał zmienić pracodawcę. Nie wiemy jeszcze, czy wicemistrzowie Włoch ponownie się nim zainteresują. Giuseppe Marotta przyznaje, że Lukaku nie jest jeszcze w swojej optymalnej dyspozycji.

– Lukaku? Wróci do Chelsea, jest to jedynie wypożyczenie i to jego część. Później zobaczymy. Lukaku nie jest jeszcze w dobrej formie, nadal czekamy na to, aż zobaczymy takiego Romelu jak w przeszłości – mówi prezes Interu.

Zobacz również: Ikona Paris-Saint Germain wyląduje w Turynie?

Komentarze