Lukaku trafi pod skrzydła Mourinho?

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Imago/Belga

Przyszłość Romelu Lukaku pozostaje niewyjaśniona. Napastnik może tego lata wrócić do Włoch. W grę wchodzi przeprowadzka do AS Romy i gra pod okiem Jose Mourinho – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • AS Roma poszukuje napastnika i może sięgnąć po Romelu Lukaku
  • Belg jest od dłuższego czasu wypychany z Chelsea
  • Kolejne kluby konsekwentnie rezygnują z 30-latka

Lukaku przeniesie się do stolicy Włoch?

W sezonie 2022/2023 Romelu Lukaku przebywał na wypożyczeniu w Interze Mediolan. Choć nie było ono zbyt udane, Belg naciskał na pozostanie w klubie. Do tego samego dążyły władze Nerrazzurich, które długo prowadziły negocjacje z Chelsea. Ostatecznie strony nie doszły do porozumienia, gdyż The Blues naciskali na sprzedaż, a Inter preferował wypożyczenie z opcją wykupu.

W międzyczasie Lukaku zaczął negocjować warunki przenosin do Juventusu, czym rozwścieczył fanów Interu. Jasno deklarowali, że nie chcą więcej widzieć w swoich szeregach reprezentanta Belgii, który jeszcze niedawno zapewniał o swojej miłości do klubowych barw. Sympatycy Starej Damy również wyrażali swój sprzeciw związany z pozyskaniem 30-latka, więc ten ostatecznie został na lodzie.

Nie ulega wątpliwościom, że nie ma on przyszłości w Londynie. Szansą dla niego stała się natomiast AS Roma, która rozważa transfer Lukaku. Wiąże się to z potrzebą wzmocnienia linii ataku. Dla Jose Mourinho priorytetem jest Duvan Zapata, lecz ten nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przeprowadzki.

Zobacz również: Milan skupi się na odejściach. Jasne słowa trenera

Komentarze