Lukaku skupia się na Euro. “Zbyt wiele razy się poddawałem”

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku PressFocus

Romelu Lukaku w zeszły weekend po raz pierwszy od wyjazdu z Belgii sięgnął po mistrzostwo kraju. Triumf z Interem jest jednak dla niego jedynie preludium do walki o kolejne trofea.

Lukaku: mam nadzieję, że koledzy z reprezentacji też sięgną po trofea w klubach

Romelu Lukaku dał wywiad La Tribune. W nim Belg przyznał, że mistrzostwo Włoch zdobyte z Interem wpłynie pozytywnie na jego postawę w koszulce reprezentacji.

Mam szczerą nadzieję, że inni belgijscy piłkarze również wygrają w tym roku tytuły. Thibaur Courtois, Eden i Thorgan Hazardowie, Axel Witsel czy Kevin De Bruyne. To byłoby świetne dla drużyny narodowej. Przeniesienie ducha zwyciężania do reprezentacji pomogłoby nam ruszyć do przodu. Zdobycie tytułu mistrzowskiego w klubie pozwala zdobyć doświadczenie, które pomaga ci lepiej stawiać czoła wyzwaniom. Daje ci zabójczą mentalność. Trochę brakowało mi tego w mojej dotychczasowej karierze – powiedział Romelu Lukaku.

Napastnik, który wcześniej sięgnął jedynie po mistrzostwo Belgii z Anderlechtem i Puchar Anglii z Chelsea, przyznał, że musiał zmienić swoje nastawienie.

Miałem zbyt wiele momentów w mojej karierze, w których się poddawałem. Wreszcie powiedziałem sobie “wystarczy, jestem tym zmęczony. Mam 27 lat i czas na zmianę”. Ale moja praca dopiero się rozpoczęła. Cieszę się ze zdobytego tytułu, ale celuję już w mistrzostwa Europy – zapowiedział 27-latek.

 Romelu Lukaku był w tym sezonie niezbędny dla Antonio Conte. W barwach Interu zanotował aż 27 bramek i dziewięć asyst w 41 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze