Lukaku: Serie A to moja ulubiona liga

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Według doniesień La Gazzetta dello Sport sternicy Interu Mediolan zaczęli negocjacje z Manchesterem United ws. pozyskania Romelu Lukaku. Belg to jeden z głównych celów transferowych Nerazzurrch przed startem nowego sezonu, którego chce mieć w zespole szkoleniowiec mediolańskiej ekipy w osobie Antonio Conte.

Czytaj dalej…

Klub z Lombardii podobno doszedł już do porozumienia z reprezentantem Belgii ws. warunków indywidualnych. Tym samym Lukaku ma zarabiać w Interze 7,5 miliona euro rocznie plus premie

Co do sumy transferowej będzie to z pewnością kwota nie mniejsza niż 70 milionów euro, sugeruje Nicolo Schira z najpopularniejszego włoskiego dziennika sportowego.

Warto dodać, że w jednym z ostatnich wywiadów Belg ujawnił, że zawsze był wielkim fanem calcio. – Zawsze byłem wielkim fanem włoskiej ligi – mówił Lukaku w rozmowie ze Sport Mediaset.

– Zawsze marzyłem o tym, aby grać w Premier League i Serie A – kontynuował Belg.

– Serie A to moja ulubiona liga, kocham Włochy. W związku z tym, że do Serie A trafił Cristiano Ronaldo, to mam wrażenie, że ta liga znów wraca do świata żywych – zaznaczył zawodnik.

– Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też to, że Antonio Conte trafił do Interu. Moim zdaniem to najlepszy trener na świecie. Tuż za nim są Maurizio Sarri, który jest blisko Juve i Carlo Ancelotti z SSC Napoli. Myślę, że w kolejnej kampanii w Serie A może być bardzo ciekawie – przekonywał Lukaku.

Komentarze