Lukaku poprosił włodarzy Interu o możliwość powrotu

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku PressFocus

Według włoskich mediów Romelu Lukaku pozostaje w ciągłym kontakcie z dyrektorami Interu. 28-letni napastnik chciałby wrócić do Włoch, a ostatnio miał bezpośrednio spytać o taką możliwość.

  • Romelu Lukaku nie czuje się dobrze w Chelsea
  • Podczas jednej z rozmów napastnik zapytał Marottę i Ausilio o powrót do Mediolanu
  • Belg jest gotowy na znaczną obniżkę pensji

Belgijska telenowela

Romelu Lukaku od czasu transferu do Anglii nie jest w swojej najwyższej formie. W Premier League nie zaliczył nawet połowy możliwych do rozegrania minut, a dorobek zaledwie pięciu bramek z pewnością nie przystoi napastnikowi jego klasy. Ponadto, relacja Belga z trenerem Tuchelem nie układa się najlepiej. W związku z tym nie milkną głosy sugerujące powrót zawodnika do Włoch.

Atmosferę podgrzewa dodatkowo sam Lukaku. Napastnik często rozmawia z Beppe Marottą i Piero Ausilio, a ostatnio miał otwarcie wyrazić chęć powrotu. Zadeklarował również, że jest gotowy na obniżkę pensji nawet o połowę, żeby móc ponownie założyć niebiesko-czarną koszulkę Interu.

Nie oznacza to jednak, że taki ruch będzie prosty do zrealizowania. Lukaku zarabia w Anglii około 12,5 miliona euro rocznie, więc połowa tej kwoty dalej byłaby sporym obciążeniem dla klubu. Należy również założyć, że Chelsea nie odda łatwo napastnika, za którego rok wcześniej zapłaciła 113 milionów euro. Dużo zależeć będzie od ewentualnych transferów wychodzących z Interu. Jedną z opcji pozostaje wypożyczenie. Nie wiadomo jednak, czy The Blues byliby taką możliwością zainteresowani.

Czytaj także: Inter faworytem do pozyskania gwiazdy Sassuolo

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze