Lukaku ostatecznie opuści Mediolan? Romano: rozmowy w czerwcu

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Przyszłość Romelu Lukaku wciąż pozostaje niewyjaśniona. Latem wygaśnie jego wypożyczenie w Interze Mediolan, a co za tym idzie – czeka go powrót do Chelsea. Fabrizio Romano mówi, że Nerrazzuri zmienili nastawienie wobec Belga i w tym momencie nie planują starać się o transfer definitywny.

  • Romelu Lukaku nie notuje dobrego sezonu w barwach Interu Mediolan
  • Belgijski napastnik jest do Włoch wypożyczony z angielskiej Chelsea
  • Fabrizio Romano mówi o potencjalnych scenariuszach dotyczących jego przyszłości

Inter wciąż myśli o wykupie Lukaku?

Marzeniem Romelu Lukaku był powrót do Interu Mediolan, co udało się zrealizować w minionym roku. Chelsea wypożyczyła swojego napastnika do Włoch na sezon 2022/2023. Do tej pory Belg jednak zawodzi i nie jest realnym wzmocnieniem Nerrazzurich. Ostatnio udało mu się przełamać, natomiast na przestrzeni całej kampanii radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Wobec tego, pod znakiem zapytania stoi jego przyszłość. Na początku sezonu władze Interu były przekonane o potrzebie negocjowania definitywnego wykupu Lukaku, a teraz planują z niego zrezygnować. Fabrizio Romano informuje, że kluczowe rozmowy w jego temacie odbędą się dopiero latem.

W październiku Inter chciał go wykupić, lecz potem wszystko się zmieniło. Z tego co wiem, to nigdy nie było pełnego tak lub nie: to będzie zależało od trenera Interu i trenera Chelsea, którym prawdopodobnie zostanie Pochettino. Oczywiście jest możliwość pozostania w Mediolanie, ale wszystko w sprawie jego przyszłości jest póki co odkładane do czerwca.

Decyzja odnośnie przyszłości Romelu Lukaku nie jest spodziewana w najbliższych dniach. Rozmowy odbędą się po zakończeniu obecnego sezonu, gdy Inter będzie wiedział czy za rok zagra w Lidze Mistrzów, a także kto będzie ich kolejnym trenerem – zdradził dziennikarz.

Zobacz również: Inter wymieni się bramkarzami z Chelsea?

Komentarze