Lukaku nie chce powrotu do Premier League

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku PressFocus

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Romelu Lukaku odmówił Chelsea, która proponowała Belgowi powrót do klubu. Napastnik nie chce opuszczać Interu, a mistrzowie Włoch, mimo kłopotów finansowych, nie chcą sprzedawać kolejnej gwiazdy po Achrafie Hakimim.

  • Chelsea chciała ponownie sprowadzić do siebie Romelu Lukaku, ale Belg odmówił, pomimo, że The Blues proponowali mu podwyżkę
  • Napastnik chce pozostać w Interze, a sam klub nie zamierza sprzedawać kolejnej gwiazdy

Romelu Lukaku odmówił Chelsea

Według doniesień La Gazzetta dello Sport, Romelu Lukaku odmówił Chelsea. The Blues chcieli ponownie zakontraktować zawodnika, którego w 2014 roku sprzedali do Evertonu za 35 milionów euro. Mimo, że zdobywcy Ligi Mistrzów zaproponowali 28-latkowi znaczną podwyżkę, ten nie zamierza opuszczać Mediolanu.

Lukaku jest związany kontraktem z Interem aż do 2024 roku. Sam klub nie otrzymał jeszcze żadnej oficjalnej oferty za swoją największą gwiazdę. Belg dołączył do Nerazzurrich dwa lata temu za 74 miliony euro i błyskawicznie udowodnił swoją wartość. Na ten moment jego bilans bramkowy w czarno-niebieskich barwach to 64 gole w 95 spotkaniach.

Mediolańczycy mają poważne finansowe problemy związane z pandemią koronawirusa. Zostali już zmuszeni, by w tym okienku pożegnać się jedną z gwiazd; sprzedali Achrafa Hakimiego do Paris Saint-Germain za 60 milionów euro. Inter nie zamierza jednak dopuścić do odejścia kolejnego kluczowego gracza.

Chelsea wykupiła Lukaku z Anderlechtu w 2011 roku. Ostatecznie jednak, napastnik rozegrał zaledwie piętnaście spotkań w seniorskim zespole The Blues. Najpierw wypożyczono go do West Bromu, a następnie sprzedano do Evertonu.

Przeczytaj również: Trudne rozmowy na linii Inter – Cagliari.

Komentarze