Lukaku nie ma przyszłości w Londynie. Co zrobi Inter?

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Romelu Lukaku latem wróci do Chelsea i niezwłocznie zostanie wystawiony na listę transferową. W Londynie nie liczą już na Belga, który okazał się ogromnym niewypałem. Inter Mediolan może nie mieć pieniędzy, aby pozyskać go na stałe – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Romelu Lukaku przebywa na wypożyczeniu w Interze Mediolan
  • Latem belgijski napastnik wróci do Chelsea i trafi na listę sprzedażową
  • Wicemistrzowie Włoch najprawdopodobniej odpuszczą transfer definitywny Lukaku

Gdzie latem trafi Lukaku?

Po świetnym sezonie Romelu Lukaku i mistrzostwie dla Interu Mediolan, Chelsea zdecydowała się wykupić go za kwotę aż 115 milionów euro. Belgijski napastnik miał zagwarantować na Stamford Bridge nową jakość, a okazał się ogromnym niewypałem. Po zaledwie roku w Londynie Lukaku wrócił do Mediolanu w ramach wypożyczenia.

Był to jego wymarzony kierunek, bowiem na San Siro Belg przeżywał najlepszy okres w swojej piłkarskiej karierze. Bieżąca kampania nie przebiega jednak po jego myśli. Lukaku mierzy się z problemami zdrowotnymi, a w 15 meczach zdobył zaledwie cztery bramki.

Po sezonie 29-latek wróci do Chelsea i niezwłocznie zostanie wystawiony na listę sprzedażową. Lukaku chce ponownie przenieść się do Mediolanu, tym razem jednak już na stałe. Ten transfer stoi natomiast pod znakiem zapytania. Inter prowadzi rozmowy z londyńczykami, jednak może ostatecznie zrezygnować ze sfinalizowania operacji. Wszystko za sprawą kłopotów finansowych wicemistrza Włoch, a także przeciętnej formy samego napastnika.

Zobacz również: Sarri: Spalletti zostanie królem Neapolu

Komentarze