Lukaku może stanąć na drodze Dybali do Interu

Paulo Dybala
Paulo Dybala PressFocus

Inter Mediolan zwleka z finalizacją rozmów w sprawie pozyskania na zasadzie wolnego transferu Paulo Dybali. Według włoskich mediów, Nerazzurri czekają na informację dotyczące możliwości przeprowadzenia transferu Romelu Lukaku.

  • Inter Mediolan bada możliwość sprowadzenia z powrotem do zespołu Romelu Lukaku
  • Belg jest zdecydowany na opuszczenie Chelsea
  • Z tego powodu Inter odkłada decyzje o ewentualnym zatrudnieniu Paulo Dybali

Inter nadal bez decyzji w sprawie Dybali

Paulo Dybala z końcem czerwca pozostanie wolnym zawodnikiem, bowiem wówczas wygasa jego umowa z Juventusem. Obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie jej przedłużenia i zdecydowały się na rozstanie.

Argentyńczyk nie może narzekać na brak zainteresowania, a wśród klubów, które chciałyby go sprowadzić do siebie wymieniano między innymi Inter Mediolan i Romę. To właśnie Nerazzurri uważani są za faworyta do pozyskania piłkarza, ale do tej pory rozmowy w tej sprawie nie zostały sfinalizowane.

Włoski dziennik Corriere dello Sport ujawnił powód, dla którego władze Interu zwlekają. Czekają bowiem na informacje w sprawie możliwości sprowadzenia z powrotem na San Siro Romelu Lukaku, który latem ubiegłego roku przeniósł się do londyńskiej Chelsea. Belg w sezonie 2021/22 nie potrafił się jednak odnaleźć na Stamford Bridge i jest podobno poważnie zainteresowany powrotem do Mediolanu. 29-latek jest między innymi gotowy na obniżenie swojego obecnego wynagrodzenia nawet o połowę.

Zobacz także: Inter z nieudaną misją zatrzymania Perisicia, Chorwat zmienia klub

Komentarze

Comments 6 comments

Jedno nie wyklucza drugiego… Dybała ma zostać ogłoszony w ciągu 10 dni( przychodzi za darmo ) ,Lukaku jeśli by przyszedł to w formie wypożyczenia dwuletniego po którym mielibyśmy zapłacić 50 mln euro.Przyjajmniej takie krążą plotki ,nie ma co czytać gazet typu Cds …tylko czekać na bardziej oficjalne info

: ) “…nie ma co czytać gazet typu Cds…”-
– Wiem co chciałeś powiedzieć, tak tylko wtrącę: rzymski CorSport nie tworzy “typu”, jest unikatowy; jest najważniejszą po -zupełnie odmiennej- mediolanskiej Gazzetta dello Sport (również tu czasem “poklepywanej” przez userów) włoską gazetą sportową. Nie tylko “jest po co czytać” CorSport, ale będąc fanem calcio wręcz należy poznać trochę (nietrudny przecież, zwłaszcza biernie) włoski i w przerwie dnia sprawdzać CdS.
Podstawą jak zawsze jest odróżniać obiektywną informację od subiektywnej publicystyki.

Gk78 Chyba nie do końca rozumiesz jak ten świat dziala, wierz mi że za darmo to on nie przyjdzie, przejście Alaby do Realu też było “za darmo” zamknęli się w 50 mln z premiami dla zawodnika i agentów…
To że zawodnik ma kartę na ręce nie znaczy że przychodzi za darmo bo to co nie płacisz klubowi zapłacisz agentom.

Lukaku nie ma karty na ręku. Jest zawodnikiem Chealsa. Tylko od nich zależy co zrobią, a jedną z opcji na pewno jest wypożyczenie w celu odbudowania zawodnika. Wtedy może jakiś klub z PL się nabierze. Co do plotek o 50 mln, Inter nie stać.