Lukaku: Conte chciał mnie jeszcze w Juve

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Nowy nabytek Interu Mediolan, Romelu Lukaku, opowiedział w najnowszym wywiadzie dlaczego zdecydował się na przeprowadzkę do drużyny Nerazzurrich.

Czytaj dalej…

– Bardzo ważne było to, że Conte chciał mnie w swoim zespole od dawna. Mieliśmy kontakty jeszcze w 2013 roku, kiedy on trenował Juventus. Już wtedy proponował mi przejście do Starej Damy – zaczął belgijski zawodnik.

– To świetny trener, który osiągał sukcesy zarówno w Serie A jak i w Premier League. Wygrał z Juventusem mistrzostwo Włoch trzy razy, pomimo, że ten zespół zajmował wcześniej siódme miejsce w lidze. Ma na swoim koncie także sezon bez porażki. To wielki fachowiec – dodał Lukaku.

– Tak, to prawda, że miałem oferty z różnych klubów. Były rozmowy z Juventusem, ale także z innymi klubami, również spoza Włoch. Zdecydowałem jednak, że Nerazzurri najbardziej mnie chcą – kontynuował.

– Dla mnie to bardzo ważne, aby być w środowisku, które w Ciebie wierzy i daje Ci jasno określoną rolę – podsumował zawodnik Interu Mediolan.

Przypomnijmy, że Lukaku przeszedł do Serie A z Premier League. Wcześniej reprezentował barwy Manchesteru United. Zawodnik podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku.

Komentarze