Lukaku chce do Interu. Powrót jest możliwy

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku Pressfocus

Romelu Lukaku naciska na powrót do Interu. Aby do tego doszło, muszą zostać spełnione minimum dwa warunki.

  • Romelu Lukaku jest bardziej, niż zainteresowany powrotem do Interu
  • Mediolańczycy mogą jedynie wypożyczyć Belga
  • 28-latek musi też pójść na spore ustępstwo finansowe

Konieczne będą ustępstwa

Latem minionego roku Inter stracił swoją największą gwiazdę, czyli Romelu Lukaku, chociaż wcześnie były zapewnienia o tym, że Belg nigdzie się nie ruszy. 28-latek został sprzedany do Chelsea za 113 miliony euro według portalu Transfermarkt.

Zmiana klubu zdecydowanie nie wyszła Lukaku na dobre. Belg rozegrał 39 meczów, w których strzelił 12 goli oraz zaliczył dwie asysty. Z transferu nie jest jednak zadowolona żadna ze stron. 28-latek w tym roku nie trafił do siatki ani razu w Premier League. Piłkarz ma też problem z przebiciem się do wyjściowej jedenastki londyńczyków.

Co jakiś czas pojawia się informacja, że Lukaku chce wrócić do Interu. Belg sygnalizował to już kilka miesięcy temu w wywiadach, które odbiły się głośnym echem. Temat transferu wrócił ponownie. Aby 28-letni napastnik znów reprezentowałby barwy mediolańczyków, spełnionych musi zostać kilka warunków.

Przede wszystkim zgodę musi wyrazić Chelsea. Mowa tu nie o transferze definitywnym, lecz wypożyczeniu. Inter może sobie pozwolić tylko na to. Zostaje jeszcze kwestia wynagrodzenia Belg, który w Londynie inkasuje rocznie 13-14 milionów euro. W Mediolanie mogą mu zaproponować maksymalnie połowę z tego co ma aktualnie. Sam zawodnik ponoć rozmawiał z dyrektorem mistrza Włoch na temat powrotu.

Czytaj także: Sarri nie przejmuje się ewentualnych brakiem pucharów

Komentarze

Comments 2 comments