Luis Alberto chce wrócić do Hiszpanii

Luiz Alberto
Luiz Alberto PressFocus

Luis Alberto uważa, że Lazio ma szansę wygrać Ligę Europy. Dzisiaj biancocelesti zmierzą się w rewanżowym spotkaniu z Porto. Pierwszy mecz w Portugalii zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Pomocnik rzymskiego klubu przyznał również, że myśli o powrocie do Hiszpanii.

  • Luis Alberto uważa, że Lazio może wygrać Ligę Europy
  • Hiszpan chciałby wrócić kiedyś do Hiszpanii i zagrać w La Liga
  • Obecny kontrakt pomocnika z Lazio obowiązuje do 2025 roku

“Lazio może wygrać Ligę Europy”

Były gracz Liverpoolu w rozmowie z dziennikarzami wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia z Porto. – Jesteśmy w dobrych nastrojach. Wszyscy zmierzamy w dobrym kierunku. Przed nami ciężki mecz. Porto gra szybki futbol i wysoko się broni. Ciro Immobile wróci do gry i jego pomoc może okazać się dla nas kluczowa w tym pojedynku – przyznał Luis Alberto.

Hiszpan opuścił dwa ostatnie mecze Lazio w Serie A i pierwszy mecz 1/16 Ligi Europy z powodu gorączki. Na początku sezonu jego relacje z Mauricio Sarrim nie były najlepsze, ale w ostatnim czasie ich stosunki uległy poprawie. – Trener chciał ode mnie lepszej gry w defensywie. Mówił też, że jestem za słaby fizycznie. Poprawiłem już te aspekty, a teraz jestem pewien, że mogę dać z siebie jeszcze więcej. Jestem zadowolony z formy, jaką prezentuję w ostatnim czasie – dodał.

– Liga Europy to świetne rozgrywki i chcemy ją wygrać. Z innym nastawieniem nie byłoby nawet sensu wychodzić na boisko. Mając dobry dzień możemy pokonać każdego. Jesteśmy silni, a naszym rywalom gra się bardzo ciężko przeciwko nam – kontynuował.

Luis Alberto przyznał w ostatnim czasie, że myśli o powrocie do Hiszpanii. Jaka zatem czeka go przyszłość? Czy chciałby zmienić klub już latem? – Byłem bardzo szczery mówiąc, ze chciałbym wrócić do ojczyzny i zagrać w La Liga. Nadal tego pragnę. Póki co, dobrze jednak się tutaj czuję. Mam kontrakt ważny do 2025 roku i nie miałbym nic przeciwko, aby tą umowę wypełnić – podsumował pomocnik Lazio.

Początek meczu Lazio Rzym – FC Porto o godzinie 18:45. Biancocelesti muszą odrobić jednobramkową stratę z Portugalii.

Zobacz również: Lukaku chce wrócić do Interu

Komentarze