Luis Alberto chce odejść z Lazio Rzym

Luis Alberto
Luis Alberto PressFocus

Lusi Alberto poprosił władze Lazio Rzym o możliwość opuszczenia klubu podczas letniego mercato. Hiszpan chciałby poszukać nowych wyzwań w innym miejscu.

  • Luis Alberto myśli o powrocie do Hiszpanii
  • 29-letni gracz poprosił władze Lazio o możliwość opuszczenia klubu
  • Luisem Alberto zainteresowana jest Sevilla oraz Valencia

Luis Alberto dąży do opuszczenia Lazio. Chce wrócić do Hiszpanii

Luis Alberto miał ciekawy sezon pod batutą Maurizio Sarriego w ostatniej kampanii, regularnie doświadczając wzlotów i upadków. Od meczów gdzie noszono go na rękach za wspaniałą grę po występy poniżej krytyki. 29-letni zawodnik często był łączony z wyprowadzką z Rzymu ze względu na jego chęć powrotu do Hiszpanii i może się to wreszcie udać tego lata.

Włoski dziennikarz Alfredo Pedulla poinformował, że gracz miał poprosić władze Lazio o umieszczenie go na liście transferowej, co miałoby mu ułatwić znalezienie nowego klubu.

Już wcześniej pojawiały się informacje, że Luisem Alberto była zainteresowana Valencia oraz Sevilla, jednak nie doszło do żadnych konkretnych rozmów. Biancocelesti oczekują za swojego zawodnika 25 milionów euro. Warto dodać, że 30 procent tej kwoty otrzyma Liverpool, który sprzedając Hiszpana do rzymskiego klubu zapewnił sobie korzyść od następnej sprzedaży.

Gdyby Lazio wkrótce sfinalizowało sprzedaż Luisa Alberto, spróbuje zastąpić go sporym talentem Hellasu Verona, Ivanem Ilicem. Inną możliwą alternatywą jest Matias Vecino, któremu w ostatnich dniach zaproponowano kontrakt. Urugwajczyk jest obecnie wolnym zawodnikiem.

Zobacz również: McKennie: trudno zignorować niektóre plotki transferowe

Komentarze

Na temat “Luis Alberto chce odejść z Lazio Rzym

Odejście Lusia Alberto z serie A to była olbrzymia strata dla całej ligi. Trzy lata temu najlepszy pomocnik i jeden z najlepszych zawodników całej ligi.
Aż dziw, że kluby pokroju Milanu, Napoli czy Juventusu nie spoglądają w jego stronę.