Potwierdziły się medialne doniesienia. Luciano Spalletti selekcjonerem reprezentacji Włoch

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti IMAGO / sportphoto24

Tak jak informowały media od kilku dni – Luciano Spalletti został nowym selekcjonerem reprezentacji Italii. 64-latek podpisał trzyletni kontrakt z włoską federacją piłkarską. Były szkoleniowiec Napoli zastąpił na tym stanowisku Roberto Manciniego.

  • Luciano Spalletti zasiadł za sterami reprezentacji Włoch
  • 64-latek związał się z federacją trzyletnią umowę
  • Na tym stanowisku zastąpił Roberto Manciniego

Oficjalnie: Luciano Spalletti nowym selekcjonerem reprezentacji Italii

Włoska federacja piłkarska za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony potwierdziła medialne doniesienia w oficjalnym komunikacie. Otóż nowym selekcjonerem “Squadra Azzurra” został Luciano Spalletti. Kontrakt 64-latka będzie obowiązywał do 1 września 2026 roku.

W ostatnich dniach doszło do sporego zgrzytu na linii włoska federacja piłki nożnej – Napoli. Powodem tego był kontrakt Luciano Spallettiego. Włoski trener był zobowiązany umową z klubem do końca czerwca przyszłego roku, a klauzula wykupu wynosiła trzy miliony euro, którego Gabriele Gravina nie miał zamiaru opłacać. Wydaje się jednak, że obie strony doszły do porozumienia.

Luciano Spalletti na stanowisku selekcjonera reprezentacji Włoch zastąpił Roberto Manciniego. Umowa dotychczasowego trenera z federacją została rozwiązana za porozumieniem stron.

Sprawdź także: Ambitne plany Monzy. Pozyskają napastnika Atalanty?

Komentarze