Jest faworyt do objęcia reprezentacji Włoch. Antonio Conte tylko opcją rezerwową

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti IMAGO / AFLOSPORT

Luciano Spalletti jest głównym kandydatem do zastąpienia Roberto Manciniego w reprezentacji Włoch. Federacja już kontaktowała się z 64-latkiem oraz jego obecnym pracodawcą, czyli Napoli. Natomiast Antonio Conte jest tylko opcją rezerwową u Gabriela Graviny i reszty świty FIGC – informuje Gianluca Di Marzio.

  • Luciano Spalletti jest faworytem do objęcia reprezentacji Włoch
  • FIGC już kontaktował się z trenerem oraz Napoli
  • Natomiast Antonio Conte jest tylko opcją rezerwową federacji

Luciano Spalletti głównym kandydatem do objęcia reprezentacji Włoch

Z informacji przekazanych przez Gianlukę Di Marzio wynika, że Luciano Spalletti jest głównym kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Włoch. Gabriele Gravina już kontaktował się z 64-latkiem oraz Napoli. Jednak federacja postawiła ultimatum Aurelio De Laurentiisowi – ma 48 godzin na podjęcie decyzji.

Największym problemem w negocjacjach FIGC z Napoli stanowi klauzula odstępnego w obowiązującym kontrakcie Luciano Spallettiego. Jeśli szkoleniowiec miałby objąć reprezentację Włoch, to federacja musi zapłacić “Azzurrim” 3 miliony euro. Gabriele Gravina nie ma zamiaru spełnić żądań finansowych Aurelio De Laurentiisa, natomiast ten nie chce pójść Italii na ustępstwa.

Włoski dziennikarz dodaje, że FIGC ma alternatywę dla Luciano Spallettiego, a jest nią Antonio Conte. Jeśli ostatecznie nie uda im się porozumieć z Napoli oraz “Spalem”, to wtedy federacja podejmie próby rozmów z 54-latkiem, który już w przeszłości miał okazje prowadzić “Squadra Azzurra”.

Sprawdź także: Napoli podwyższyło ofertę za bramkostrzelnego pomocnika Atalanty

Komentarze