Fiorentina nie wykupi pomocnika Arsenalu

Lucas Torreira
Lucas Torreira Pressfocus

Fiorentina całkiem niezły sezon okrasiła awansem do europejskich pucharów, co zostało przyjęte we Florencji jako ogromny sukces. Latem zarząd postara się o odpowiednie wzmocnienia, ale też podziękuje piłkarzom niepotrzebnym. Do takich należy Lucas Torreira. Urugwajczyk, który był wypożyczony z Arsenalu ma za sobą niezłą sezon, ale nie zostanie przez Violę wykupiony.

  • Lucas Torreira spędził sezon na wypożyczeniu z Arsenalu do Fiorentiny
  • Urugwajczyk we Włoszech spisywał się bardzo dobrze i był ważnym elementem składu
  • Fiorentina planowała go wykupić, jednak za niższą kwotę, aniżeli wcześniej ustalono

Fiorentina z wężem w kieszeni

Poprzedni sezon Lucas Torreira spędził na wypożyczeniu w Atletico Madryt, jednak nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego. Następnym przystankiem na drodze Urugwajczyka była Fiorentina, w której filigranowy pomocnik dość szybko się zadomowił. 26-latek znakomicie wpisywał się w plany taktyczne trenera Vincenzo Italiano i był jedną z ważniejszych postaci Violi

Włodarze klubu z Florencji byli zadowoleni z postawi piłkarza i planowali sprowadzić go na stałe. W kontrakcie pomocnika zapisano klauzulę 15 milionów euro. Tyle należało wyłożyć, żeby wykupić Urugwajczyka z Arsenalu. Okazuje się, że Fiorentina chciała pozyskać Urugwajczyka, jednak w promocyjnej cenie. Fabrizio Romano podaje, że zarówno sam piłkarz, jak i Arsenal nie zgodzili się na proponowane warunki.

Na obniżkę ceny piłkarza nie chciał zgodzić się Arsenal, który zerwał z Violą negocjację. Przyszłość Lucasa Torreiry pozostaje zatem niewiadomą. W tym sezonie 26-latek rozegrał dla Fiorentiny 35 meczów, notując pięć bramek i dwie asysty.

Sprawdź: Dwie wersje nowej umowy dla de Ligta

Komentarze