Lotito: Play-offy o Scudetto? Zaakceptowałbym to

Serie A
Serie A

Prezydent Lazio Rzym Claudio Lotito w rozmowie z La Repubblica przyznał, że zaakceptowałby ewentualne rozegrane play-offów z Juventusem o mistrzowski tytuł.

Czytaj dalej…

Obie drużyny prowadzą obecnie w tabeli Serie A. Lazio ma zaledwie jeden punkt straty do Starej Damy. Ewentualny pomysł play-offów rozstrzygających o tytule może zostać wprowadzony, jeżeli obecny sezon nie mógłby być dokończony.

– Ryzykujemy przewrócenie systemu do góry nogami, jeśli sezon nie zostanie wznowiony. Niektóre kluby przygotowują wspólny dokument, w którym chcą pokazać rzeczywiste ryzyko – powiedział Lotito w rozmowie z La Repubblica.

– Jeśli przestaniemy grać, będziemy w Lidze Mistrzów i zaoszczędzę cztery miesiące pensji. Dla mnie byłoby wygodnie teraz nie grać, ale myślę o systemie. Inni nie – kontynuował.

– Dziś jesteśmy tylko punk za Juventusem. W pierwszym meczu wygraliśmy 3:1, później także w Superpucharze, ale nadal musimy rozegrać drugie ligowe spotkanie – mówił Lotito. – Szczerze mówiąc, drużyna taka jak Inter, która ma osiem punktów mniej niż my, albo Atalanta, która ma 14 punktów mniej… czy powinna być zaangażowana? – dodał.

– Zaakceptowałbym play-off o Scudetto, nigdy z tym nie robiłem problemu – dodał.

Komentarze