Lotito: Jeśli Inzaghi odejdzie, będę zrozpaczony

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Prezydent Lazio Rzym w osobie Claudio Lotito w jednej ze swoich ostatnich rozmów dał do zrozumienia, że byłby rozczarowany, gdyby Simone Inzaghi opuści stołeczny klub na rzecz Juventusu FC. Triumfator ostatniej edycji Coppa Italii znajduje się w gronie kandydatów do zastąpienia Massimiliano Allegriego.

Czytaj dalej…

– Byłbym nieszczęśliwy, gdyby Inzaghi nas opuścił. To człowiek, który reprezentuje naszą historię – mówił sternik rzymian w rozmowie z Corriere dello Sport cytowanej przez Football Italia.

– Jako zawodnik zawsze był gotowy i chętny do poświęceń dla klubu. Mimo że nie omijały go kontuzje, nigdy nie braliśmy pod uwagę rozwiązania umowy z nim – kontynuował Lotito.

– Potem przyszedł czas, że Inzaghi zajął się trenowaniem naszych zespołów młodzieżowych. Był nawet bliski objęcia sterów w Salernitanie, ale zamiast tego zdecydowaliśmy się na powierzenie mu pierwszej drużyny Lazio – dodał Włoch.

– Mimo różnych opinii na temat jego pracy szkoleniowej, jestem zdaniem, że bardzo dobrze sobie poradził – mówił Lotito.

Przypomnijmy, że 43-letni trener prowadzi Lazio od 2016 roku, wygrywając w tym czasie Puchar Włoch i Superpuchar Włoch.

– Jeśli o mnie chodzi, to wierzę, że Simone zostanie z nami. Mamy bardzo dobre relacje, nie chciałbym, aby nas opuszczał – powiedział prezydent Orłów.

– Z drugiej strony nie wiem, jakie plany na swoją przyszłość ma trener. Chociaż muszę powiedzieć, że zawsze traktował mnie z szacunkiem – dodał Lotito.

– Nie rozumiem tylko, czemu praca w Lazio nie może być postrzegana za ważną. Mam wrażenie, że Inzaghi świetnie dogaduje się z naszym dyrektorem sportowym Igli Tare. Rozwijamy się jako klub – powiedział Włoch.

– Juventus to klub, który działa na zupełnie innych zasadach niż my. Ma budżet cztery razy większy od nas. Simone to młody trener, który się rozwija. Z kolei klub z Turynu przyzwyczaił już, że właśnie na takich ludzi stawia – skwitował Lotito.

Komentarze