Lorenzo Pellegrini wyłączony z gry na 15 dni

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini fot. PressFocus

Lorenzo Pellegrini z AS Romy doznał kontuzji pierwszego stopnia mięśnia lewego uda. Zawodnik będzie wyłączony z gry przez 15 dni. Niemniej jego udział w Euro nie powinien być zagrożony.

Pellegrini z kontuzją

Lorenzo Pellegrini znalazł się w szerokiej 33-osobowej kadrze reprezentacji Włoch na Mistrzostwa Europy. Pomocnika Wilków zabraknie na pewno w ostatnim spotkaniu ligowym rzymian ze Spezią. Wygląda również na to, że Pellegrini nie będzie mógł wystąpić w meczu kontrolnym, w którym Squadra Azzura zmierzy się na Sardegna Arena z San Marino.

Sky Sport Italia donosi, że specjalne badania wykryły uraz mięśnia lewego uda pierwszego stopnia. 24-latek ma się jednak być obecny na zgrupowaniu reprezentacji Włoch w Coverciano, gdzie przechodzić ma rehabilitację.

Udział w Euro niezagrożony

W trakcie trwającego sezonu Pellegrini wystąpił łącznie w 34 spotkaniach w sezonie 2020/2021. Zdobył w nich siedem bramek, notując też sześć asyst. Zawodnik trafił do teamu ze Stadio Olimpico w 2017 roku za 10 milionów euro. Warto jednak odnotować, że to wychowanek Giallorossich, którego aktualny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 37 milionów euro.

Były piłkarz Sassuolo ma jak na razie na swoim koncie 17 występów w reprezentacji Włoch. Pellegrini jest postrzegany za jedną z kluczowych postaci Suadra Azzura. Odnotujmy, że Włosi Euro zaczną od starcia z Turcją, które odbędzie się 11 czerwca na Stadio Olimpico. Kolejnymi rywalami podopiecznych Roberto Manciniego będą Szwajcarzy i Walijczycy.

Komentarze