Mistrz Europy zadecydował o swojej przyszłości

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini Pressfocus

Lorenzo Pellegrini jest związany z AS Romą do końca tegorocznego sezonu. Mistrz Europy długo zwlekał z podjęciem decyzji odnośnie przedłużenia wygasającego kontraktu. Wygląda na to, że wszystkie wątpliwości zostały właśnie rozwiane, co potwierdził sam Fabrizio Romano.

  • Lorenzo Pellegrini z początku nie chciał zgodzić się na warunki nowej umowy
  • Włoch jest kapitanem AS Romy
  • Prawdopodobnie wpływ na zmianę decyzji miał świetny start Giallorossich pod wodzą Jose Mourinho

Lorenzo Pellegrini na dłużej w Rzymie

Fani AS Romy mogą odetchnąć z ulgą. Kluczowy piłkarz zespołu, a zarazem kapitan w najbliższych dniach zasiądzie do rozmów ws. przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu. Klub próbował negocjować nowe warunki umowy tuż po zakończeniu mistrzostw Europy. Wówczas defensor nie był jeszcze pewny, gdzie chce kontynuować swoją karierę.

Giallorossi notują jednak jeden z lepszych startów w Serie A. Komplet punktów we wszystkich dotychczasowych pojedynkach nie jest dziełem przypadku. Jose Mourinho stopniowo wprowadza swoje porządki w Rzymie. Tym razem Portugalczykowi idzie całkiem dobrze. Doświadczony trener zadbał o atmosferę w drużynie oraz z góry nakreślił hierarchie w zespole, aby później w szatni nie unosiła się gęsta atmosfera.

Fabrizio Romano zauważył, że Mourinho wyznał zaraz po zakończonej rywalizacji w Lidze Konferencji przeciwko CSKA Sofii (5:1), że Pellegrini wkrótce złoży podpis na dokumencie i zostanie w stolicy Włoch na dłużej. Stąd też filar defensywy AS Romy nadal będzie bronił barw stołecznej ekipy i być może w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów. Dodajmy tylko, że mistrz Europy w czwartek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Przeczytaj również: Roma – CSKA Sofia: Giallorossi nie dali szans Bułgarom

Komentarze