Lokomotiw – Lazio: goście wygrywają zgodnie z planem

Piłkarze Lazio
Piłkarze Lazio PressFocus

Lokomotiw Moskwa w meczu rozgrywanym w ramach fazy grupowej Ligi Europy przegrał na własnym boisku z ekipą Lazio Rzym 0:3. Bramki dla drużyny gości zdobyli Ciro Immobile (dwukrotnie) i Pedro.

• Lazio pewnie pokonało Lokomotiw 3:0
  • Pierwsza połowa meczu była jednak bardzo wyrównana
  • Dopiero w drugiej części gry goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść

Lazio wygrywa zgodnie z planem

Lazio przystępowało do czwartkowej potyczki z fotelu wicelidera Grupy E. Zadanie Rzymian na to spotkanie było proste – sięgnąć po trzy punkty i przybliżyć się do awansu do fazy pucharowej LE z drugiego miejsca w tabeli grupowej. Pierwsza połowa spotkania była jednak bardzo wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do zdobycia gola, ale finalnie żadna ze stron nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. To zmieniło się w drugiej odsłonie, kiedy mecz się nieco otworzył i na murawie było więcej miejsca do stworzenia sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Po jednej z takich akcji gola udało się zdobyć piłkarzom Lazio za sprawą Ciro Immobile, który w 56. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Siedem minut później ten sam zawodnik ponownie ustawił sobie piłkę na jedenastym metrze i ponownie się nie pomylił, zdobywając gola na 2:0. Dzieła zniszczenia dopełnił Pedro, który w 87. minucie po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania na 3:0.

Dzięki wygranej w czwartkowym meczu Lazio umocniło się na drugim miejscu w grupie i zapewniło sobie już awans do dalszej fazy gier Ligi Europy. Lokomotiw z dwoma oczkami na koncie sklasyfikowany jest na ostatnim, czwartym miejscu w Grupie H.