Locatelli: Byłem jak nowy Messi

Serie A
Serie A

Sassuolo Calcio zagra w sobotę na wyjeździe z AC Milan w 26. kolejce włoskiej Serie A. Będzie to wyjątkowe spotkanie dla Manuela Locatelliego, który latem minionego roku odszedł z klubu z San Siro.

Czytaj dalej…

21-latkowi przepowiadano wielką karierę w Milanie, kiedy w sezonie 2016/17 przebił się do podstawowego składu. Przed rokiem pomocnik niespodziewanie przeszedł do Sassuolo.

– Miałem kilka dobrych okresów w Milanie. Byłem jak nowy Messi. Moje zdjęcia były na pierwszych stronach gazet, było mnóstwo artykułów, materiałów w telewizji, poświęcona mi była wielka uwaga – powiedział Locatelli w magazynie Inside Serie A.

– Potem pojawiła się krytyka, kiedy rzeczy nie toczyły się dobrze. To mnie bardzo zabolało. To mnie dotknęło. Cierpiałem i przeżywałem trudne chwile – zdradził.

– Dzięki pomocy rodziny i mojej dziewczyny, poradziłem sobie z tym wszystkim. Sassuolo także we mnie wierzyło – stwierdził zawodnik, którego wszyscy pamiętają z kapitalnego zwycięskiego gola strzelonego z dystansu w spotkaniu z Juventusem w październiku 2016 roku. – To odmieniło moje życie – przyznał.

Komentarze