Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

LM: Inter odetchnął z ulgą. Blisko sensacji na San Siro

Borussia M’Gladbach była bliska sprawienia sensacji w Mediolanie, gdzie w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów zremisowała 2:2 z miejscowym Interem. Nerazzurri jeden punkt uratowali dzięki trafieniu Romelu Lukaku w ostatniej minucie.

W pierwszej połowie środowego spotkania nie obejrzeliśmy ani jednego gola. Inicjatywa należała do faworyzowanych podopiecznych Antonio Conte, ale zespół Borussii M’Gladbach grał bardzo uważnie w obronie. Nerazzurrim w pierwszych trzech kwadransach nie udało się znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną drużynę gości.

W drugiej odsłonie goli już jednak nie zabrakło. Pierwszy padł już cztery minuty po wznowieniu gry, kiedy na prowadzenie wyszedł Inter. Wszystko rozpoczęło się od dośrodkowania w pole karne i zagraniu głową Lautaro Martineza, po którym piłka trafiła do Danilo D’Ambrosio. Ten spod linii końcowej wycofał ją do Matteo Darmiana, który próbował uderzać, ale futbolówkę otrzymał ustawiony przed bramką Romelu Lukaku. Belgijski snajper Interu z kilku metrów pewnie trafił do siatki.

W 61. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gości z Niemiec, po tym jak rywala we własnym polu karnym sfaulował Arturo Vidal. Jedenastkę mocnym uderzeniem wykorzystał Remy Bensebaini, przywracając nadzieję swojej drużynie na wywiezienie z Mediolanu korzystnego wyniku.

W kolejnych minutach Inter szukał swoich okazji. Bliski wpisania się na listę strzelców w 82. minucie był Martinez, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Tymczasem dwie minuty później na prowadzenie wyszła Borussia! Po świetnym podaniu Floriana Neuhausa w sytuacji sam na sam z Samirem Handanoviciem znalazł się Jonas Hofmann i nie zmarnował tej sytuacji.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Interu. W ostatniej minucie, jeden punkt gospodarzom uratował Lukaku, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem napastnik mediolańskiej ekipy trafił do siatki z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.