AS Roma walczy o pozostanie obrońcy na Stadio Olimpico

Diego Llorente
Diego Llorente IMAGO / Gribaudi/ImagePhoto

Diego Llorente spędził ostatnie pół roku na wypożyczeniu w AS Roma. Jak donosi Fabrizio Romano, Giallorossi niebawem dojdą do porozumienia z Leeds United w sprawie przedłużenia współpracy.

  • Zimą AS Roma wypożyczyła Diego Llorente z AS Romy
  • W umowie zawarto klauzulę odstępnego w wysokości 18 milionów euro, ale oczywiste było, że Włosi z niej nie skorzystają
  • Niebawem współpraca na linii Roma-Llorente ma zostać przedłużona, jak donosi Fabrizio Romano

Llorente nie zostanie w Championship, wróci do Wiecznego Miasta

AS Roma ubiegłej zimy poszukiwała taniej opcji do wzmocnienia środka obrony. Wybór padł na Diego Llorente. Leeds United zgodziło się na półroczne wypożyczenie. W umowie zawarto klauzulę odstępnego w wysokości 18 milionów euro. Jasne było jednak, że niezależnie od formy Hiszpana, Giallorossi nie zapłacą tej kwoty.

Mimo tego 29-latek zrobił dobre wrażenie i Jose Mourinho chciałby, by piłkarz wrócił na Stadio Olimpico. Jeszcze kilka dni temu portal Leeds Live donosił, że rzymianie naciskają na kolejne wypożyczenie, tym razem z opcją wykupu za dziesięć milionów euro.

Teraz Fabrizio Romano przekonuje, że strony są bliskie osiągnięcia porozumienia. Włoski dziennikarz nie udzielił jednak szczegółów na temat umowy; nie wiemy zatem, czy 29-latek zostanie ponownie wypożyczony, czy też oba kluby doprowadzą do transferu definitywnego.

Llorente zdążył rozegrać dla Romy dwanaście spotkań we wszystkich rozgrywkach. Nie udało mu się zanotować gola ani asysty.

Komentarze