Roma wypożyczyła reprezentanta Hiszpanii

Diego Llorente
Diego Llorente PressFocus

AS Romie udało się ostatniego dnia okna transferowego wzmocnić defensywę. W ramach wypożyczenia na Stadio Olimpico wylądował Diego Llorente z Leeds United. Giallorossi zapewnili sobie również opcję wykupu reprezentanta Hiszpanii.

  • AS Roma wypożyczyła Diego Llorente z Leeds United
  • Giallorossi zapewnili sobie opcję wykupu Hiszpana za 18 milionów euro
  • Stoper regularnie otrzymywał powoływania do kadry narodowej, gdy selekcjonerem był Luis Enrique

Diego Llorente zawodnikiem Romy

Jose Mourinho przez całe okienko liczył na to, że dyrektorzy AS Roma wzmocnią jego linię defensywną. Portugalczyk doczekał się, choć dopiero podczas ostatniego dnia zimowego okna transferowego. Leeds United poinformowało bowiem, że środkowy obrońca klubu, Diego Llorente, rundę wiosenną spędzi właśnie na Stadio Olimpico.

Niewykluczone, że 29-latek pozostanie we Wiecznym Mieście na dłużej. Jeśli bowiem sprawdzi się w nowej drużynie, rzymianie zapewnili sobie opcję wykupu piłkarza za 18 milionów euro.

W minionych sezonach Llorente był podstawowym wyborem Marcelo Bielsy w sercu defensywy Pawi. Prezentował się naprawdę solidnie, jak na zespół, w którym występował. Imponował na tyle, że dopóki selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii był Luis Enrique, stoper otrzymywał powołania.

Trwająca kampania jest już słabsza w wykonaniu 29-latka. W Leeds United mógł cieszyć się jedynie rolą rezerwowego. Przenosząc się do Romy ma nadzieję na powrót do regularnej gry.

Llorente rozegrał w tym sezonie 13 spotkań dla Pawi.

Zobacz więcej: Zaniolo może zaakceptować ofertę z Anglii.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze