LKE: Fiorentina gromi bezpośredniego rywala do awansu

Hearts - Fiorentina
Hearts - Fiorentina fot. PressFocus

Fiorentina zaprezentowała się ze znakomitej strony i rozgromiła w czwartek Hearts aż 5-1. Dzięki temu zwycięstwu znacznie przybliżyła się do awansu do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

• Fiorentina pokonała na własnym terenie Hearts aż 5-1
  • Bramki dla Włochów zdobywali Luka Jović, Cristiano Biraghti, Nicolas Gonzalez oraz Antonin Barak
  • Fiorentina ma na swoim koncie już siedem punktów w grupie

Zdecydowana dominacja w dwumeczu

Fiorentina bardzo słabo radzi sobie w Serie A, natomiast swój potencjał pokazuje w Lidze Konferencji Europy. W minionym tygodniu udało jej się pokonać na wyjeździe Hearts aż 3-0, natomiast w ten czwartek doszło do rewanżu. Szkoci są dla niej bezpośrednim rywalem w walce o awans do fazy pucharowej, dlatego to starcie miało kluczowy wpływ na układ końcowej tabeli.

Fiorentina zaczęła znakomicie, bowiem na prowadzenie wyszła już w szóstej minucie za sprawą Luki Jovicia. Kwadrans później asystujący przy pierwszej bramce Cristiano Biraghi zaliczył swoje trafienie, natomiast w 32. minucie zrobiło się już 3-0. Tym razem gola strzelił Nicolas Gonzalez.

Fiorentina czwarte trafienie dołożyła jeszcze przed przerwą. Antonin Barak strzelił, a Cristian Kouame zanotował swoją drugą asystę. W tym momencie wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte.

Nieco nerwów w szeregach gospodarzy pojawiło się tuż po przerwie, bowiem Hearts w 47. minucie zdobyło pierwszą bramkę. Szkotów tego dnia nie było stać jednak na więcej, dlatego do głosu ponownie doszła Fiorentina. W 78. minucie podyktowany został rzut karny po faulu Alexandera Cochrane, który na drugą bramkę zamienił Gonzalez.

Fiorentina zyskała w pełni zasłużone trzy punkty i umocniła się na drugim miejscu w grupie. Hearts mają na ten moment trzy “oczka”.