Dojdzie do zaskakującej wymiany na linii Juventus – Liverpool?

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović fot. PressFocus

Liverpool chce skorzystać z faktu, że Dusan Vlahović nie jest w Turynie nietykalny i spróbować pozyskać go do siebie. Do ewentualnej transakcji może zostać włączony Ibrahima Konate – donosi “Calciomercato”.

  • Juventus jest gotowy sprzedać Dusana Vlahovicia, jeśli pojawi się dobra oferta
  • Serbski napastnik od pewnego czasu znajduje się na celowniku Liverpoolu
  • Do ewentualnej transakcji może zostać włączony obrońca “The Reds”

Vlahović szybko pożegna się z Turynem?

Na początku roku Dusan Vlahović zasilił szeregi Juventusu za ogromne pieniądze. Fiorentina na sprzedaży swojej gwiazdy zarobiła bowiem ponad 80 milionów euro. Napastnik miał stanowić o sile ofensywnej turyńczyków, a jego początek był naprawdę imponujący. Z biegiem czasu radził sobie już nieco gorzej, a obecnie władze “Starej Damy” rozważą nawet w jego przypadku różne oferty.

Reprezentant Serbii w dalszym ciągu jest ważnym ogniwem wyjściowej jedenastki, a w dziesięciu ligowych meczach tego sezonu strzelił sześć goli. Jego pozycja w zespole nie jest natomiast tak silna, jak mogło się to wydawać.

Z okazji planuje skorzystać Liverpool. Wielkim zwolennikiem umiejętności Vlahovicia od dłuższego czasu jest Jurgen Klopp. Po mizernym początku Darwina Nuneza w nowym klubie to właśnie Serb stał się celem transferowym wicemistrza Anglii. Przedstawiciel Premier League jest gotów zmierzyć się z ogromnymi żądaniami, gdyż koniecznie chce wzmocnić pozycję napastnika.

“Calciomercato” donosi, że w celu zmniejszenia kwoty wykupu, Liverpool jest gotowy zaoferować Juventusowi swojego obrońcę, który byłby częścią ogromnej transakcji. Ibrahima Konate prezentuje sporą jakość, lecz nie może przebić się do wyjściowego składu “The Reds”. Mierząca się z problemami kadrowymi w defensywie “Stara Dama” może być skłonna skorzystać z tego rozwiązania.

Zobacz również: Inter wzmocni obsadę bramki? Na celowniku głośne nazwisko

Komentarze