Lippi zachwycony stylem gry reprezentacji Włoch

Marcello Lippi
Marcello Lippi fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w najbliższy piątek zacznie Euro meczem z Turcją. Squadra Azzurra rozegra spotkanie na Stadio Olimpico w Rzymie. Tymczasem kilka zdań na temat ekipy Roberto Manciniego wyraził Marcello Lippi. Doświadczony trener nie ukrywał, że zespół dowodzony przez byłego trenera Zenitu Sankt Petersburg zrobił na nim dobre wrażenie.

  • Gra reprezentacji Włoch wywołuje pozytywne odczucia u Marecllo Lippiego
  • Były selekcjoner Squadra Azzurra wypowiedział kilka zdań na temat ekipy Manciniego
  • Już w najbliższy piątek czterokrotni mistrzowie świata zaczną rywalizację o drugi w historii triumf na Euro

Reprezentacja Włoch ma na swoim koncie świetną serię ośmiu z rzędu zwycięstw. Tuż przed startem Mistrzostw Europy ekipa Manciniego rozbiła Czechów, wygrywając 4:0. Pochlebnych słów na temat włoskiej ekipy nie szczędził Marcello Lippi.

– Bardzo podoba mi się zespół stworzony przez Roberto Manciniego. Wykonał naprawdę kawał dobrej roboty – mówił mistrz świata z 2016 roku w rozmowie z Il Messaggero.

– Podoba mi się również postawa zawodników na boisku, niezależnie od tego, kto gra. Mam pozytywne odczucia na temat gry reprezentacji Włoch, widząc ją na żywo – kontynuował Lippi.

– Gra tej drużyna jest piękna i lubię ją oglądać. Pozytywne jest również to, że piłkarze z odpowiednim nastawieniem podchodzą do spotkań kontrolnych. Oni zawsze chcą wygrywać – zaznaczył były selekcjoner reprezentacji Włoch.

Start piątkowego meczu z udziałem reprezentacji Turcji i Squadra Azzurra odbędzie się o 21:00.

Czytaj więcej: Juventus wyselekcjonował ewentualnych następców Ronaldo

Komentarze