Klub z Turynu chce Linetty’ego, Polak wyceniany na 11 mln euro

Karol Linetty
Karol Linetty fot. Grzegorz Wajda

Karol Linetty to zdecydowanie piłkarzy, który radzi sobie w Serie A. W związku z tym chętnych na usługi reprezentanta Polski nie brakuje. Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że byłego zawodnika Lecha Poznań chciałby mieć w swoich szeregach jeden z klubów z Turynu.

Czytaj dalej…

Linetty od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Torino FC. W każdym razie piłkarz nie kwapi się do zmiany barw klubowych, o czym mówił w jednym z wywiadów z Newonce Sport. Tymczasem serwis CalcioMercato.com sugeruje, że klub z Piemontu cały czas zabiega o to, aby 25-latek dołączył do ich klubu.

23-krotny reprezentant Polski trafił do teamu z Ligurii w 2016 roku po udanym dla reprezentacji Polski Euro 2016. W szeregach Sampdorii zawodnik zaliczył jak na razie 121 spotkań, notując w nich dziewięć trafień. Warto odnotować, że Linetty w ekipie z Genui cieszy się tak dużym zaufaniem, że niejednokrotnie był już kapitanem zespołu.

Władze Byków nie zapomniały o Polaku, kolejny atak latem?

Kłopotem przy ewentualnej transakcji z udziałem polskiego piłkarza może być nie tylko jego niechęć do zmiany klubu, ale również oczekiwania finansowe prezydenta Massimo Ferrero. Spekuluje się, że Sampdoria liczy na zysk w postaci 11 milionów euro za Linetty’ego. Taki stan rzeczy zdecydowanie utrudnia negocjacje w kwestii transferu piłkarza, chociaż turyńczycy już w styczniu kontaktowali się w sprawie ewentualnej transakcji ze sternikami klubu z portowego miasta.

Przypomnijmy, że decydenci ekipy z Ligurii za polskiego pomocnika zapłacili 3,5 euro latem 2016 roku. Dodajmy, że obecny kontrakt Linetty’ego z Sampą wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Cały czas trwają natomiast negocjacje zawodnika z klubem w sprawie nowej umowy, które według medialnych doniesień miałaby obowiązywać do 2024 roku.

Komentarze