Linetty rozchwytywany przez kluby Serie A?

Karol Linetty
Karol Linetty fot. Grzegorz Wajda

Wierząc medialnym doniesieniom z Włoch dwa kluby Serie A są zainteresowane pozyskaniem Karola Linetty’ego z UC Sampdorii. Reprezentant Polski ma umowę z ekipą z Ligurii do końca czerwca przyszłego roku, której nie kwapi się przedłużyć. Wiele wskazuje zatem na to, że Polak tego lata zmieni pracodawcę.

Czytaj dalej…

Sampdoria za byłego pomocnika Lecha Poznań oczekuje podobno 12 milionów euro. Letnie okno transferowe wydaje się jedną z ostatnich szans na sprzedanie Polaka za niezłe pieniądze.

Nadchodzi czas zmian?

W gronie chętnych na transfer z udziałem Linetty’ego wymienia się Torino FC i ACF Fiorentinę, czytamy na łamach Corriere dello Sport. Zarówno Marco Giampaolo, jak i Giuseppe Iachini mają być zwolennikami talentu reprezentanta Polski.

Klub z Toskanii ma jednak także Seko Fofanę na swoim radarze. Francuz obecnie broni barw Udinese Calcio. Za polskim piłkarzem ma w każdym razie przemawiać to, że jest tańszą opcją od zawodnika urodzonego w Paryżu.

Przypomnijmy, że Linetty trafił do ekipy z Serie A w 2016 roku, kosztując wówczas nieco ponad trzy miliony euro. We włoskiej ekstraklasie 25-latek zaliczył już 124 spotkania, w których strzelił 11 goli, notując również 12 asyst.

Komentarze