Selekcjoner reprezentacji Włoch z koronawirusem

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Roberto Mancini uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19, poinformowała Włoska Federacja Piłkarska. Opiekun reprezentacji Włoch przechodzi chorobę bezobjawowo, będąc poddanym kwarantannie.

Czytaj dalej…

Swuadra Azzurra już 15 listopada zmierzy się z Biało-czerwonymi w meczu w ramach Ligi Narodów UEFA. Spotkanie rozegrane zostanie na MAPEI Stadium.

“W ramach okresowych kontroli przeprowadzanych przez Włoską Federację Piłkarską dla członków sztabu szkoleniowego drużyn narodowych w związku ze zbliżającymi się zobowiązaniami w rozgrywkach UEFA trener Roberto Mancini uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19” – brzmi oficjalny komunikat FIGC cytowany przez Football Italia.

“Trener przechodzi chorobę w sposób bezobjawowy, poddając się zgodnie z obowiązującymi przepisami dobrowolnej samoizolacji w swoim domu w Rzymie” – czytamy dalej.

“Włoska Federacja Piłkarska bezzwłocznie poinformowała odpowiednie władze lokalne ds. zdrowia. Trener będzie mógł dołączyć na zgrupowanie w Coverciano, gdy zostaną spełnione odpowiednie warunki zapisane w protokole medycznym obowiązującym we Włoskiej Federacji Piłkarskiej i UEFA” – podsumowano.

Komentarze