Mancini: Młodzi włoscy piłkarze potrzebują szansy na grę

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch pokonała w środowy wieczór Bośnię i Hercegowinę 2:0 w meczu Ligi Narodów UEFA. Squadra Azzurra wygrała tym samym rywalizację w grupie pierwszej w dywizji A, dzięki czemu wywalczyła awans do Final Four. Po zakończeniu meczu na krótką rozmowę poprzez połączenie wideo z Rai Sport pozwolił sobie trener Roberto Mancini.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Włoch wygrała wszystkie trzy spotkania w trakcie swojego listopadowego zgrupowania, odnosząc dwa zwycięstwa w Lidze Narodów i jedno w meczu towarzyskim. W pokonanym polu ekipa z Półwyspu Apenińskiego zostawiła między innymi drużynę Jerzego Brzęczka.

– Czuję się dobrze – zapewnił selekcjoner reprezentacji Włoch w rozmowie ze swojego domu, gdzie przebywa na kwarantannie po pozytywnym wyniku testu na obecność COVID-19.

– Czeka nas wspaniały turniej, nie licząc mistrzostw Europy. Czekają nas zatem ciekawe zmagania w przyszłym roku zarówno na Euro, jak i w FInal Four Ligi Narodów – kontynuował Mancini.

– Chcę podziękować wszystkim chłopakom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego poziomu w ciągu ostatnich dwóch lat. Dziękuję tym, którzy grali dzisiaj wieczorem i tym, którzy byli w domu – powiedział opiekun Squadra Azzurra.

Przypomnijmy, że na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Włoch zostało powołanych 41 zawodników. Niemniej duża grupa piłkarzy nie mogła ostatecznie wziąć udziału w meczach, gdyż doznała kontuzji lub miała pozytywny wynik na koronawirusa. W gronie nieobecnych byli między innymi: Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, czy Marco Verratti.

– Myślę, że we Włoszech mamy kilku bardzo utalentowanych młodych zawodników. Musimy tylko dać im możliwość gry. Mogą pojawić się początkowe trudności, ale jeśli mają talent, to przedstawią się światu za sześć lub siedem miesięcy – mówił Mancini.

– Młodzieżowe reprezentacje Włoch są dla nas fundamentalne. Pomogły przygotować zawodników do gry w dorosłej reprezentacji – przekonywał opiekun Squadra Azzurra.

Jednym z młodych piłkarzy, który ostatnio pokazał się z dobrej strony, jest Alessandro Bastoni. Defensor Interu Mediolan sprawił sporo kłopotów między innymi Robertowi Lewandowskiemu w trakcie potyczki, która miała miejsce w Reggio Emilia.

– Bastoni rozegrał trzy mecze w ciągu 10 dni, w każdym ze spotkań prezentował się lepiej. Jest bardzo młody, może się jeszcze poprawić na wielu płaszczyznach. W każdym razie naprawdę można go postrzegać jako następcę dla Leonardo Bonucciego, czy Giorgio Chielliniego – rzekł Mancini.

– To jednak nie jedyny zawodnik, który przykuł naszą uwagę. Są inni bardzo utalentowani obrońcy w zespołach U-20, czy U-21. Po prostu trzeba dać im szansę gry – podsumował selekcjoner reprezentacji Włoch.

Komentarze