Reprezentacja Włoch bez Tonaliego, ale z Jorginho

Jorginho
Jorginho fot. Grzegorz Wajda

Sandro Tonali, ostatecznie nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Włoch przed meczami Ligi Narodów. Pomocnika zabraknie tym samym w starciach przeciwko Bośni i Hercegowinie oraz Holandii. Do drużyny Roberto Manciniego dołączył natomiast Jorginho.

Czytaj dalej…

Sandro Tonali i pomocnik Chelsea znaleźli się w grupie zawodników powołanych przez selekcjonera reprezentacji Włoch na zbliżające się spotkania. Przy obu piłkarzach na liście powołanych widniały jednak gwiazdki, gdyż zawodnicy musieli czekać na wyniki testów na COVID-19.

Włosi w Lidze Narodów bez Tonaliego

Pomocnik Jaskółek ostatecznie nie znalazł się na zgrupowaniu włoskiej ekipy w Coverciano. Powodem takiego obrotu wydarzeń jest finalizacja przez piłkarza przeprowadzki z Brescii do AC Milanu. Na zgrupowanie reprezentacji Włoch dołączył w każdym razie Jorginho.

Odnotujmy, że we wtorek zawodnicy Squadra Azzurra trenowali na Stadio Artemio Franchi, gdzie w piątek odbędzie się mecz Włochów z Bośnią i Hercegowiną. W poniedziałek wieczorem podopieczni Manciniego zmierzą się z kolei z Holandią.

Odnotujmy, że stłuczenia kostki w trakcie treningu doznał Lorenzo Insigne. Z kolei poobijane lewe kolano ma Alex Meret. W każdym razie oświadczenie dotyczące stanu zdrowia obu zawodników uświadamia, że kibice reprezentacji Włoch nie muszą mieć obaw i obaj będą zdolni do gry w piątkowym boju.

Komentarze