Mancini: Powinniśmy wygrać wyżej

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch pokonała w poniedziałkowym spotkaniu 1:0 Holandię w meczu Ligi Narodów UEFA. Po zakończeniu meczu opiekun Squadra Azzurra przekonywał, że nie jest łatwo zdominować Holendrów na ich terenie. Odnotujmy, że podopieczni Roberto Manciniego są liderem grupy po dwóch rozegranych spotkaniach.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Włoch pokonała w poniedziałkowym boju finalistę ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA 1:0. Gola na wagę wygranej drużyny z Półwyspu Apenińskiego strzelił Nicolo Barella.

– Cały zespół grał dobrze, bo nie jest łatwo zdominować Holandię na jej terenie. Mogliśmy też wygrać z większą różnicą goli – powiedział opiekun Włochów na pomeczowej konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Oczywiście w ostatnich fragmentach rywalizacji czuliśmy się zmęczeni, ale to normalne. Jak grali rywale? Koncentrowali się na grze długimi piłkami do przodu. Ogólnie jednak Gigi Donnarumą nie miał zbyt wiele pracy, mając praktycznie tylko jedną interwencją z prawdziwego zdarzenia przez całe spotkanie – kontynuował Mancini.

Włosi po raz kolejny stworzyli sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, marnując je na potęgę. O ile jednak w starciu z Bośnią i Hercegowiną, mimo że prowadzili 1:0, zremisowali 1:1, to w meczu z Holandią utrzymali korzystny wynik do końca.

– Trochę nasze spotkanie wyglądało jak to z Polską, gdy dominowaliśmy przez całe zawody, a jednak było ryzyko, że mecz może zakończyć się remisem. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się po naszej myśli – rzekł selekcjoner Squadra Azzurra.

– W spotkaniu przeciwko Bośniakom zagraliśmy także niezłe zawody, ale z drugiej strony to był nasz pierwszy mecz od 10 miesięcy przeciwko drużynie, która wyszła na boisko, skupiając się na obronie. W meczu z Holandią zagraliśmy tak, że zdominowaliśmy swoich rywali. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, było więcej podań. Powinniśmy wygrać jednak wyżej – przekonywał Mancini.

Komentarze