Bonucci: Stać nas na zrealizowanie naszych celów

Leonardo Bunucci
Leonardo Bunucci fot. Grzegorz Wajda

Leonardo Bonucci w trakcie sobotniej konferencji prasowej przekonywał, że reprezentacja Włoch pod dowództwem Roberto Manciniego odżyła. Squadra Azzurra jest niepokonana od 10 października 2018 roku. Kilka dni teamu ekipa z Półwyspu Apenińskiego rozbiła w spotkaniu towarzyskim Mołdawię, wygrywając 6:0. W niedzielny wieczór w ramach Ligi Narodów UEFA reprezentacja Włoch zmierzy się z Polską.

Czytaj dalej…

Leonardo Bonucci prawdopodobni w starciu przeciwko Biało-czerwonym zaliczy swój 98. mecz w reprezentacyjnej koszulce. Przypomnijmy, że start spotkania na Stadion Energa Gdańsk zaplanowany jest na 20:45.

– Wspaniale jest być częścią tego zespołu. Trenowaliśmy tak ciężko przez ostatnie kilka dni, że nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że nie rozegraliśmy żadnego spotkania – powiedział Bonucci w rozmowie z Rai Sport.

Kilka dni temu Włosi rozegrali swój mecz w eksperymentalnym zestawieniu. Cięższe działa mają zostać wystawione w spotkaniach z Polską i z Holandią.

– Od samego początku byliśmy świadomi postawionego przed nami celu. Byliśmy jednocześnie pełni wiary w trenera i sposobu jego pomysłu na naszą grę – mówił defensor Juve.

– Mamy możliwości na to, aby zrealizować swoje cele. Połączenie rutyny z młodością jest idealnym rozwiązanie. To może przyczynić się do tego, że możemy osiągnąć naprawdę wielkie rzeczy – przekonywał Bonucci.

Komentarze