Evani: Sam już straciłem rachubę, kto jest nieobecny

Piłkarska reprezentacja Włoch
Piłkarska reprezentacja Włoch fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w dzisiejszym meczu zmierzy się z Polską w ramach piątej kolejki Ligi Narodów UEFA. Wiele wskazuje na to, że Squadra Azzurra zza linii bocznej znów będzie dowodzona przez Alberico Evaniego. Chociaż oficjalnego potwierdzenia w tej kwestii nie ma, to wygląda na to, że Roberto Mancini wciąż nie zaliczył dwóch testów negatywnych na obecność COVID-19. Tym samym aktualny selekcjoner reprezentacji Włoch może być wciąż zakażony koronawirusem.

Czytaj dalej…

Asystent opiekuna Squadra Azzurra nie ukrywał w trakcie poprzedzającej mecz z Biało-czerwonymi konferencji prasowej, że sam się już pogubił w tym, kto w jego szeregach nie może zagrać. Najnowszymi przypadkami zawodników, którzy przegapią starcie z Polską, są: Leonardo Bonucci i Roberto Gagliardini.

– Nie zostało nas wielu, ale nie martwię się specjalnie. Trzeba mniej skupiać się na tych, których tu nie ma, a bardziej na tych, których mam do dyspozycji – mówił Alebrico Evani cytowany przez Football Italia.

– Szczerze mówiąc, straciłem rachubę, w związku z zawodnikami, którzy nie mogą zagrać jutro, ale jestem spokojny tego, że ta grupa daje z siebie wszystko w trudnych sytuacjach – kontynuował Włoch.

Kręgosłup reprezentacji Włoch naruszony

Andrea Belotti nie jest w 100 procentach sprawny, a Ciro Immobile nie został zwolniony przez lokalne władze zdrowotne z powodu niejednoznacznego testu COVID-19. Kto zatem zagra w ataku Squadra Azzurra?

– Jeśli zawodnik ma problemy, nie będziemy ryzykować ani jego, ani nikogo innego. Wczoraj dobrze trenował i dobrze się regeneruje, ale jeśli nie będzie dostępny, użyjemy kogoś z jego cechami, a może innego rodzaju napastnika, tak jak dwa lata temu, gdy z Polską na pozycji “9” wystąpił Federico Bernardeschi – mówił Evani, odnosząc się do ewentualnego zastępstwa dla napastnika Il Toro.

Kto zagra w defensywie Włoch pod nieobecność Bonucciego, Alessandro Bastoni czy Alessio Romagnoli? – To jest jedna z tych wątpliwości, która wciąż musi zostać przemyślana. Pomimo swojego wieku Bastoni ma duże doświadczenie w meczach Serie A i Ligi Mistrzów, więc to nie jest żaden kłopot – przekonywał.

Przed dzisiejszym starciem w ramach grupy pierwszej w dywizji A liderem jest Polska z dorobkiem siedmiu punktów. Sześć “oczek” mają Włosi, a punkt mniej Holandia. Na ostatnie pozycji z dwoma “oczkami” są zawodnicy Bośni i Hercegowiny.

Komentarze