LM: Ronaldo poprowadzi Juve do triumfu?

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w przypadku wyeliminowania Olympique Lyon w Lidze Mistrzów zmierzy się w 1/4 finału tych rozgrywek ze zwycięzcą dwumeczu Real Madryt – Manchester City. Tym samym Cristiano Ronaldo może zmierzyć się ze swoim byłym teamem lub z ekipą dowodzoną przez byłego trenera FC Barcelony, z którą Portugalczyk niejednokrotnie toczył zacięte boje.

Czytaj dalej…

Bianocneri, aby znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych ekip na Starym Kontynencie, muszą najpierw uporać się z przedstawicielem Ligue 1. Jeśli ta sztuka uda się Starej Damie, to w kolejnej rundzie rozgrywek poprzeczka przed podopiecznymi Maurizio Sarriego zostałby postawiona znacznie wyżej.

Losowanie nie ułożyło się na pewno myśli Bianconerich. W przypadku ewentualnego wywalczenia awansu do półfinału rozgrywek na drodze Starej Damy w teorii mogą trafić na Bayern Monachium lub FC Barcelonę. Jeśli tylko te drużyny uporają się kolejno z Chelsea FC i SSC Napoli.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że w finale rozgrywek na pewno znajdzie ktoś z kwartetu: Atalanta BC, Atletico Madryt, Paris Saint-Germain lub RB Lipsk. Warto odnotować, że żadna z wymienionych ekip jeszcze nigdy w historii nie miała okazji triumfować w elitarnych rozgrywkach.

Komentarze