Liga Mistrzów: Juventus z efektowną wygraną, Atalanta zdobyła punkt w Hiszpanii

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. PressFocus

Juventus FC udanie zaczął nowy sezon Ligi Mistrzów, odnosząc spokojne zwycięstwo 3:0 (3:0) nad Malmoe FF w pierwszej kolejce w fazy grupowej rozgrywek. Tymczasem Atalanta zremisowała z Villarreal 2:2 (1:1).

Juventus w końcu na zwycięskim szlaku

Juventus FC przystępował do potyczki z ekipą ze Szwecji podrażniony przegraną w lidze z SSC Napoli. Podopieczni Massimiliano Allegriego mieli jednocześnie zamiar odnieść pierwsze zwycięstwo w nowej kampanii. Worek z bramkami został rozwiązany w 23. minucie. W roli głównej wystąpił Alex Sandro, prezentujący się bardzo dobrze od pierwszych fragmentów rywalizacji na tle Malmoe.

Tymczasem w samej końcówce pierwszej połowy Stara Dama zadała kolejne dwa ciosy, które jak się później okazało, podcięły skrzydła rywalom. Najpierw w 45. minucie Paulo Dybala skierował piłkę do siatki, wykorzystując rzut karny, W doliczonym czasie pierwszej odsłony rezultat spotkania ustalił Alvaro Morata, lobując bramkarza rywali.

Atalanta zdobył cenny punkt, dwie twarze Freulera

Cztery gole padły na Estadio de la Ceramica, gdzie Villareal podejmował Atalantę. Triumfator ostatniej edycji Ligi Europy miał nadzieję, że wykorzysta atut własnego boiska. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego liczyli jednak na pokrzyżowanie planów gospodarzy. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w szóstej minucie Atalantę na prowadzenie wyprowadził Remo Freuler, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Radość gości z korzystnego wyniku trwała do 39 minuty. Wówczas po ładnej akcji i dośrodkowaniu z boku boiska do wyrównania doprowadził Manu Trigueros. W drugiej części gry strzelec gola dla La Dei się nie popisał i po jego błędzie bramkę na 2:1 dla Villarreal zdobył Arnaut Groeneveld. Ostatnie słowo należało natomiast do Robinsa Gosensa, który w 83. minucie wykorzystał podanie Aleksieja Miranczuka i mecz zakończył się wynikiem 2:2.