Pirlo: Nie ma drużyny, która dominowałaby przez 90 minut

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC do potyczki z Dynamem Kijów podchodził co prawda, mając zapewniony awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Niemniej Stara Dama miała plan na starcie z drużyną z Ukrainy, aby zmazać plamę po występie z Benevento Calcio, które zakończyło się remisem. Po środowym boju trener Bianconerich wyraził zadowolenie.

Czytaj dalej…

Juventus FC pokonał Dynamo 3:0, dzięki czemu ekipa z Piemontu w fazie grupowej Ligi Mistrzów jest bezkompromisowa. Stara Dama wygrała cztery spotkania, a jedno z FC Barceloną przegrała.

– Nigdy nie widziałem, aby drużyna dominowała przez 90 minut, zwłaszcza w Lidze Mistrzów, więc siłą rzeczy czasem zespół musi skupić się na defensywie – mówił Andrea Pirlo w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Ogólnie jestem zadowolony z występu zespołu. Mieliśmy odpowiednie nastawienie. Mimo że byliśmy już pewni awansu, to chcemy zawsze grać o zwycięstwo. Pod tym względem widziałem, że drużyna też tego chciała, więc to optymistyczny prognostyk na przyszłość – kontynuował Włoch.

Swoje kolejne trafienie w szeregach Starej Damy zanotował w tym sezonie Alvaro Morata. Opiekun Juve nie szczędził pochwał w kierunku Hiszpana po zakończeniu meczu.

– Morata dołączył do Juventusu jako młody piłkarz. Wrócił do nas po doświadczeniach zebranych w Madrycie i Londynie jako dojrzalszy człowiek. Nie czuje presji na swoich barkach, co sprawia, że może dawać z siebie wszystko – mówił Pirlo.

– Chcieliśmy za wszelką cenę mieć go w zespole i się udało. Bardzo się cieszymy, że mamy Moratę w swoich szeregach – uzupełnił Włoch.

Juventus, aby wygrać swoją grupę w Lidze Mistrzów, co jest premiowane trzema milionami euro, musi wygrać z FC Barceloną różnicą trzech goli. Jak do zbliżającej się potyczki z Dumą Katalonii odniósł się szkoleniowiec Juve?

– Jako piłkarz do takich spotkań nie była potrzebna dodatkowa motywacja, więc pod tym względem takie mecze były najłatwiejsze, aby się do nich przygotować. Mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku pracy trenerskiej. Takie spotkania naprawdę przyciągają całą uwagę. Motywacja przychodzi sama. Czuję, że jestem gotowy do tego meczu. W każdym razie najpierw czeka nas spotkanie derbowe z Torino, więc na tym się musimy skupić najpierw – powiedział Pirlo.

Komentarze