Napoli nie chce zastąpić Juventusu w Lidze Mistrzów

SSC Napoli
SSC Napoli PressFocus

Media we Włoszech obiegła sensacyjna wiadomość, jakoby działacze Napoli rozmawiali z UEFA na temat zajęcia miejsca Juventusu w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Klub wydał oświadczenie i zaprzeczył tej sprawie.

  • Juventus to jeden z klubów założycieli Superligi.
  • Większość klubów wycofała się już z pomysłu uczestnictwa w tych rozgrywkach.
  • Juventus, Real Madryt i Barcelona nie porzuciły jednak planów dotyczących Superligi.

Juventus jest jednym z klubów, które oficjalnie nie wycofały się z uczestnictwa w rozgrywkach Superligi. Z tego też względu pojawiają się spekulacje na temat dalszego uczestnictwa Starej Damy w rozgrywkach pucharowych pod egidą UEFA.

We włoskich mediach pojawiły się pogłoski, jakoby Napoli było gotowe zastąpić Juventus w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Klub dowodzony przez prezydenta Aurelio De Laurentiisa rzutem na taśmę przegrał walkę o pierwszą czwórkę tabeli Serie A i zagra jedynie w Europa League.

Napoli nie rozmawia za plecami Juventusu

O tym, że Juventus mógłby zostać wyrzucony z Ligi Mistrzów donosili w sobotę dziennikarze Bein Sports. Napoli zaprzecza jednak, jakoby prowadziło jakiekolwiek rozmowy z UEFA.

“Informacje pojawiające się w mediach są bezpodstawne. Prezydent De Laurentiis nie kontaktował się z UEFA w sprawie uczestnictwa klubu w Lidze Mistrzów” – możemy przeczytać w komunikacie klubu z Neapolu.

Czytaj także: Nowy sezon ligowy z widzami, trybuny mają być wypełnione w 50 procentach

Komentarze