Milan nie zawiódł, Giroud z dubletem [WIDEO]

Olivier Giroud
Olivier Giroud fot. PressFocus

AC Milan wywiązał się z roli faworyta i pokonał w środowy wieczór FC Salzburg (4:0) w spotkaniu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rossoneri tym samym wywalczyli awans do 1/8 finału rozgrywek.

• AC Milan wrócił na zwycięski szlak po ligowej porażce z Torino (2:1)
  • Podopieczni Stefano Pioliego zanotowali trzevie zwycięstwo w fazie grupowej Champions League
  • W ekipie z Austrii całe zawody na ławce rezerwowych spędził Kamil Piątkowski

Milan z awansem

AC Milan potrzebował co najmniej remisu, aby zapewnić sobie awans do fazy pucharowej elitarnych rozgrywek. Na drodze mistrzów Włoch stanął w środowy wieczór FC Salzburg, który też miał szanse na awans do 1/8 finału Champions League.

Na pierwsze gola kibice zgromadzeni na San Siro nie musieli długo czekać. Już w 14. minucie bramkę zdobył Olivier Giroud, który po strzale głową skierował piłkę do siatki. Francuski napastnik wykorzystał dośrodkowanie Sandro Tonaliego.

Giroud jeszcze raz pokonał golkipera rywali w 26. minucie. Ostatecznie drugi gol Francuzowi nie został uznany, bo sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika Rossonerich. Ostatecznie do przerwy wynik już się nie zmienił.

Tymczasem zaraz po zmianie stron bramkę na 2:0 dla gospodarzy zdobył Rade Krunić. Pomocnik mediolańskiej ekipy wykorzystał podanie od Giroud, a następnie sam uderzeniem głową zmusił do kapitulacji golkipera rywali. Francuski napastnik z kolei drugie trafienie zaliczył w 57. minucie, gdy oddał strzał z bliskiej odległości.

W doliczonym czasie wynik rywalizaji na 4:1 ustalił Junior Messias i ostatecznie Czerwono-czarni wywalczyli awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Milan rywalizację w grupie E zakończył na drugim miejscu za Chelsea, która zgromadziła 13 punktów.