Lucescu: Pirlo może być wielkim trenerem

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Mircea Lucescu w rozmowie z Tuttosport wyraził swoje zdanie na temat tego, że trenerem Juventusu FC został Andrea Pirlo. 75-latek przekonywał, że w pracy trenerskiej “Maestro” może osiągnąć podobny poziom jak Josep Guardiola, czy Zinedine Zidane. Rumun ujawnił też, że w przeszłości Inter Mediolan miał w planach pozyskać Meriha Demirala.

Czytaj dalej…

Mircea Lucescu został poproszony o komentarz na temat opiekuna Bianconerich, gdyż już 20 października prowadzone przez Rumuna Dynamo Kijów zmierzy się z Juve w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w stolicy Ukrainy. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na 18:55.

– Wiedziałem, że Pirlo zostanie trenerem. Podobnie zresztą było z Diego Simeone, z którym miałem okazję współpracować, gdy ten grał w AC Pisie. Nie dziwi mnie w ogóle, że Pirlo został szkoleniowcem Juventusu. Dla niego nie ma żadnego ryzyka, bo to klub go wybrał, więc na pewno będzie mu pomagał. Cieszy mnie taka decyzja władz Juve – mówił Lucescu w rozmowie z dziennikiem Tuttosport.

Pirlo jak Guardiola, czy Zidane? Niewykluczone

Nowy szkoleniowiec Starej Damy praktycznie od pierwszego dnia, gdy zastąpił na stanowisku opiekuna mistrzów Serie A Maurizio Sarriego, był porównywany do takich trenerów jak Josep Guardiola, czy Zinedine Zidane. Co o takich porównaniach myśli trenera Dynama?

– Pirlo może być jak Guardiola, czy Zidane. Andrea był mistrzem jako piłkarz i może zostać również wielkim trenerem – przekonywał Lucescu.

Doświadczony trener wypowiedział się też na temat Turka Meriha Demirala, z którym współpracował, gdy był selekcjonerem reprezentacji Turcji. Lucescu ujawnił, że defensorem Juventusu zainteresowany był swego czasu mediolański Inter, ale klub z Piemontu był szybszy w swoich działaniach.

– Adelio Moro, były skaut Interu, przyjechał do Turcji, aby obserwować Demirala w kontekście ewentualnego transferu. Ivan Zamorano zadzwonił kiedyś do mnie, aby porozmawiać o zawodniku w imieniu Javiera Zanettiego. Chcieli go podpisać, ale Juventus był szybszy – powiedział Rumun.

Komentarze